не доаѓаат влог во craps

кога се sainsburys испорака отворен слотови

MGM Места е најновата јавно се тргува казино компанија со активист хеџ фондот дека не планираат да седат назад и да се соберат на профитот, без глас во игри на операторот насока.За помалку од една недела по откривање на хеџ фонд ХГ Vora Капитал имаше собрано скоро пет проценти сопственоста на акциите во Цезар Забава, Њујорк Пост е Џош Kosman вели активист инвестиции група десниот бок Вредност стави 500 милиони долари во MGM Места.Основана во 2002 година од страна на Џефри Смит и Марк Мичел, Среќата е Вилијам Cohan напишал кон крајот на 2014 година дека Смит внимателно стокмено се движи покаже софистицирани ниво на корпоративна чувство за бизнис.Смит оствари нешто што дури и неговите повеќе блескави, подобро познат активист врсници не може да се пофали за: Тој го зеде ефективна контрола на Fortune 500 компании – Darden Ресторани, сопственик на Маслиново Градина и Longhorn Steakhouse – додека сопственик помалку од 10 проценти од компанијата," Cohan напиша не доаѓаат влог во craps. MGM Установи во моментов е рангиран 280th на Fortune 500 кога се sainsburys испорака слотови објавен за божиќ. Цезар Забава е на 536 кога се sainsburys нова година испорака слотови објавен. Заедно со своите 4,9 проценти Цезар контрола, HG Vora дополнително е активист позиција во MGM Места.Спарени со десниот бок и неколку други хеџ фондови, Kosman вели групи се преставува сила казино оператор во правење на некои од клучните потези.Десниот бок сака MGM да го продаде својот Macau оперативни единица, која поседува две интегрирани летувалишта во Кинески енклава кога се sainsburys испорака отворен слотови. MGM Cotai, на $3.4 милијарди комплекс, отворена во февруари.Смит хеџ фондот, исто така, бара MGM и неговиот недвижен имот и инвестиции доверба (REIT) MGM Раст Својства за да се логирате со VICI Својства, која е Цезар' REIT. MGM Раст Својства, се обиделе да го направите само што претходно оваа година, кога поднесе предлог да се стекнат со VICI.Сепак, директори на VICI силно rebuffed понудата jeux de казино слободен машина sous на telecharger. VICI беше формирана за време на Цезар' стечај процес.Кредитори кои беа оставени висок и сув дале удел во REIT, која е сопственик на физички средства, на 20 Цезар Забава својства, вклучувајќи Цезар Палата, Harrah ' s во Лас Вегас, Цезар Атлантик Сити, и Bally е Атлантик Сити.Гејминг индустријата отиде на високо сигнализација по казино директори предупреди инвеститорите во втората четвртина конференциски повици дека Лас Вегас е гледањето на некој омекнување на побарувачката во месеците што следат.На Вол Стрит selloff ensued, но хеџ фондови продолжи да се купат во jeux de казино слободен машина sous partouche. Vora и десниот бок е позиции доаѓаат со значителен ризик.

"Мора да се грижите за рецесија," еден хеџ фонд инвеститор, изјави Пост.Казина не се рецесија доказ, факт што беше докажано во 2008 и 2009 година, кога бруто коцкање приходи соодветно plummeted за 10,3 проценти и 9.4 проценти.Но, инвеститорите водечките Vora и десниот бок очигледно остане нахакан на Лас Вегас.Цените на акциите за MGM, Цезар, Лас Вегас Песок, и Дин Места беа сите тргување повисоко среда попладне..