Coiffeur bourg де peage казино

сребро наследство одморалиште казино телефонски број

Најпопуларните покер фестивал е поставен да започне оваа недела во Лас Вегас, Невада.На 2019 Светската Серија на Покер ќе започне на 28-ми и продолжи преку јули 16, нудејќи играчи еден тон на покер игри акција.Ова е повод 50-годишнината на настанот, со играчи да имаат пристап до стандардна WSOP настани заедно со специјален настан на тема, Големите 50 coiffeur bourg де peage казино. Целосен Распоред на Настани: 2019 издание на WSOP се очекува да настапат над $200 милиони евра во гарантира парите.Серијата вклучува 89 настани, со различни buy-in-и формати.Од 30 Мај до 2 јуни, на серија ќе функција својата "Голема 50' специјални годишнината настан.Ќе мора да се купи-во од $500 и да се обезбеди играчи со 50,000 чипови.Настанот има 50 минута нивоа, нуди $5 милиони гарантира базен награда, а победникот заработка $1 милион евра сребро наследство одморалиште казино во рено невада.
Ty Стјуарт, WSOP Извршен Директор, коментира за специјалниот настан се наведува: "Ние сме возбудени за да се започне со нашата златна настан.Очекуваме од нашите отворање викенд Голема 50 да биде еден од најголемите во нашата историја, и, секако, еден од најдобрите вредност турнири некогаш понудени.Ова е дел од нашите конкретни планови да се направи 2019 WSOP подобра вредност на сите околу." Почетна Настани: Рио Сите Suite Hotel & Casino ќе игра домаќин на серија уште еднаш, со казино вработени кои учествуваат во Настан #1, како и секогаш.На $500 Казино Вработените Не Limit Hold ' em Настан ќе биде прв хривнија настан на покер серија.Настанот #2 е $10,000 Супер Турбо Баунти, трае само два дена.Брза структура е сигурен да биде привлечен за добрите и аматери слично.Распоред продолжува со Големата 50 како Настан #3 заедно со тон повеќе акција во текот на следните два месеци во Лас Вегас, Невада! сребро наследство одморалиште казино рено невада.