инстант плати казино без депозит

agua caliente казино cathedral city ресторани

Јужна Каролина е само федерално признат племе, на Catawba Индискиот Народ, има сојузна се оди напред за контроверзниот $273 милиони казино — во Северна Каролина.Во четврток, по шест години на расправата, американското министерство за Внатрешни работи одобри Catawba е апликацијата да се земе 16 хектари земјиште во доверба во Кралевите Планина, во јужниот дел на Северна Каролина, 35 милји северно од Catawba резервација.Одлуката треба да се стави крај на племето-тите години долга потрага да се воспостави казино како патот до поголема економска самоопределување.Овие напори, во минатото, бил оневозможен од страна на политичката опозиција во Јужна Каролина, каде што не постојат казина.Ова е и покрај сојузна законот во 1993 дека признати племето и обратна од 1959 година "раскинувањето" на неговата земја и на владата, теоретски, отворајќи го патот за казино.Законот, исто така, се издвои од $50 милиони евра за племето да помогнат да се здобијат со повеќе земји во областите за кои се смета предци татковини, која ги вклучува сите од Јужна Каролина и smattering на окрузи северно од границата.Но ДОИ одлука е контроверзна, бидејќи Северна Каролина е само федерално признат племе спорови на Catawba е предци тврдат дека земјиштето.Источниот Бенд на Cherokee, сопственикот на државата е само две казина, тврди област во прашање бил историски Cherokee.Источниот Бенд, изјави Шарлот Набљудувач петок ќе се бори против одлука на суд.Федералната влада нема право или авторитет за да креирате нова резервација за Catawba Народ низ државата линии, во Cherokee историска територија, само за да се изгради казино," Главен Ричард Sneed се вели во соопштението.Во друга официјална изјава, Catawba Племенски Поглавар Бил Харис рече: "земјата се наоѓа во близина на нашите сегашни landholdings и е нашата прадедовска земја, во област која на Catawba луѓето користат и окупирана од памтивек." Tara Sweeney, Помошник Секретар за Индијански Работи, договорено, да се напомене Catawba имаше "и племенски население и владини присуство" во Северна Каролина сајт и да се обезбеди здравствена заштита, вработување и други услуги на околу 250 племенски членови кои живеат таму инстант плати казино без депозит.

"Иако сајтот е во област каде што друго племе може да се тврди дека абориџините врски, тоа не навреди на Нацијата врски со земјата," таа пишува.На Catawba може да го одбрани Кралевите Планина, 30 милји западно од Шарлот, бидејќи на племето свој историската врска на Битката на Кралевите Планина.На Catawba се бореле на страната на Патриот милиции против Loyalists во клучните битка на Револуционерна Војна.Харис рече дека ДОИ одлука претставува "righting на погрешна." ве молиме да ги споделите оваа казино отвори Yes за да Openlng казино инстант плати казино без депозит бонус.