реката рок казино ванкувер

реката рок казино ванкувер британска колумбија

АЖУРИРАЊЕ: Раш Улица Интерактивни Претседател Ричард Шварц побарано да се појасни дека "Вредност на Договорот' пријавени од страна на Coljuegos не е "еден 'договор да се плати" за добивање на лиценца." Намерата "е да се добие соодветно ниво на осигурување за усогласеност гаранции.Тоа е сè." Шварц цитира Колумбиската регулатива што се истакнува дека "на пресметка на вредноста на договорот ќе биде сфатена како збир на експлоатација права и соодветните административни трошоци проектирани од страна на организаторот." Проекција не е обврзувачки.Оригиналната статија се појавува подолу: дигитална поделба на НАС казино оператор Раш Улица Игри има издадено онлајн игри на лиценца во Колумбија.Минатиот петок, Колумбиската игри регулаторот Coljuegos најави дека новоформираниот локалната подружница на НАС-базирани Раш Улица Интерактивни е издадена на земјата десетина онлајн коцкање лиценца.Компанијата има намера да понудат онлајн спортски обложувања и казино игри во Колумбија под Rushbet.ко домен реката рок казино ванкувер.
Coljuegos рече Раш Улица е нова лиценца е валиден за еден петгодишен мандат, за кој компанијата се согласи да плати COP14.2b (US$5m).Тоа е највисоката сума Coljuegos има наметнати од датумот на онлајн примателот и значително премија на COP7.85b дека шпански оператор Sportium платени за своите пет-годишна лиценца во Март.Тоа е исто така повисок од COP11.2b дека шпански оператор Luckia платени за својата диплома во февруари, кои биле на priciest лиценца за датум канада. Coljuegos претседател Хуан Б реката рок казино ванкувер јадење. Pérez Hidalgo рече Раш Улица лиценца "се потврдува големиот интерес на приватниот сектор" во Колумбиската пазар, кој стана првиот Јужна Америка надлежност формално да се регулира онлајн коцкање во 2016 година реката рок казино ванкувер британска колумбија. Hidalgo претходно изјави дека тој се надева да се одобрени 20 онлајн licensees од време на 2018 ФИФА Светското Првенство клоци off.Со оглед на тоа дека турнир добива во тек на четврток (14), Hidalgo или има flurry на најавите за да се направи во текот на наредните неколку дена или ќе мора да голтам разочарување на доаѓање до краток.Почнувајќи од април, Колумбија е онлајн коцкање licensees имаше регистрирани над 614k локалните потрошувачи, кои имаат колективно wagered над COP75b (US$26.2 m) со Колумбиската сајтови.Од оваа сума, Coljuegos' сопствени споделување изнесува COP11.3б, од кои повеќе од половина помина за финансирање на локалната здравствена заштита иницијативи.Раш Улица, која води четири НИ земјиште-базирани казина и Њу Џерси-лиценцирани онлајн казино (PlaySugarHouse.com) неодамна го најави НАС се соочуваат со спортско обложување партнерство со Европската технологија на услуги Kambi островот видите казино biloxi мисисипи.

Coljuegos неодамна најави голема crackdown во градот на Barranquilla, каде полиција упаднаа 19 места и запленети 110 неодобрени коцкање и обложување спортски терминали, кои се поврзани корисници на 27 различни "онлајн игра модули." Hidalgo тврди дека овие операции биле генерирање на годишен враќање на COP10b за нивните оператори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre островот видите казино biloxi gulfport мисисипи.