како да додадете временски слотови за да лавра

палење покер преземете за mac

Во декември, САД Врховниот Суд е закажано да започне со сослушување на Њу Џерси е маките да го укине PASPA, законот кој ги забранува спортски обложување на федерално ниво како да додадете временски слотови за да лавра.
The upshot е, има многу реални шанси дека државите може да биде дадено правото да ја легализира спортско обложување, во рамките на нивните граници.Претставници на Мериленд има шест казина рече пратениците е потребно да се движат брзо по ова прашање и ги повика да се воведе законска регулатива која ќе го овласти казина да се тркалаат спортски книги брзо во случај на позитивен Врховниот Суд донесе одлука.Мериленд е веќе заостанува зад девет држави кои имаат запленети моментот и да ја воведе спортски обложувања законодавство.Заедно со Њу Џерси, Конектикат и Мисисипи сега имаат донесено таквото законодавство.Опасноста е дека Мериленд е казина ќе бидат загрозени доколку и тие не проактивни.Делегат Френк Тарнер (D-Хауард Област), комитетот на Куќата и ко-претседавач, не беше сосема добивање на тоа во прв план. "Ако не се движат на неа во" 18, ние може да се движи на тоа во " 20," тој си мислел. "Без разлика дали или не ние го стори тоа оваа година или следната година, јас навистина не мислам дека тоа што го прави многу разлика," на тој додаде "ни беше кажано дека ние се вративме во казино бизнис доцна, а можеби и ние го сторивме, но јас не мислам дека тоа е влијаат на нас дека многу, бидејќи тоа го прават многу добро сега како да го додадете вашиот пријател во zynga покер. "Јас само не мислам дека тоа е суштинско прашање кое ние мора да дејствува навистина брзо на." Џо Weinberg, раководител на Cordish Компании, операторот Мериленд Live Casino & Хотел, брзо се полни во него како да додадете warframe слотови.
"Тоа е критична дека ние бидат во можност да остане во првите редови на она што се случува на национално ниво со цел да се задржи нашата конкурентност, не само во државата, туку, исто така, да ги преземе за конкурентите во околните држави, како и," Weinberg рече. "Јас мислам дека ако ние почекајте додека откако не е 100 проценти јасност на федерално ниво, ние ќе бидат две или три години зад соседните држави." Треба да законодавното тело се земе сето ова во авионот, било спортско обложување сметка дека површини ќе бара јавниот референдум за измена на Мериленд уставот, откако беше ратификувана од страна на двете комори и потпишан од гувернерот.Сето ова ќе се земе време.Во меѓувреме, Врховниот Суд, се очекува да се донесе одлука во пролет, можеби по Мериленд законодавниот завршува во април. палење покер преземете за mac.