казино блиску до вичита паѓа тексас

кој онлајн казино игри се најдобри

Невада е казина се преземат долг повеќе од кога било досега, менувањето на финансиите на државата е најголемата индустрија во невиден подрачје, според анализите на државната коцкање податоци од страна на Универзитетот во Невада, во Лас Вегас.Студијата објавена од страна на UNLV Центар за Игри Истражувањето покажа дека вкупно обврски за државата казина имаат одгледувани 18 пати од 1984 година до $51.2 милијарди долари во текот на фискалната година која заврши во јуни 2011 година казино блиску до вичита паѓа тексас.
Но со $22 милијарди долари во казино приходи за истиот период, тие пари се повлекуваат во само пет пати повеќе од износот од 1984 година кој онлајн слотови се најдобри. Центарот на директор, Дејв Шварц, рече дека од 2008 година, казина се должи повеќе во долгорочни должнички од тие колективно го заработи во приходите секоја година кој онлајн казино игри се само. "Ова вели дека растот што видовме и инвестиција која што видовме во средината на декадата беше сосема различни од она што го видов во средината на '90-тите," Шварц рече.Годините пред Големата Рецесија беа најдобри — и најоптимистичкиот — години за Лас Вегас казина, како развивачите беа желни да се изгради повеќе megaresorts, и казина се чинеше да се пополни хотелски соби и слот машини, како брзо како што може да се изгради.Успехот доведе до агресивни финансирање за изградба и скапи приватизации на Цезар Забава Корп, тогаш Harrah ' s Забава, и Станица Казина, Inc.Корпоративниот buyouts лево на компании со значителни долгови. кој онлајн казино игри се најдобри.