коцкање треба да се legalised или не

seminole социјална казино дневен бонус

р Акино беше избран во 2010 година коцкање треба да се legalised или не.
На Филипините уставот се наведува дека Претседателот може да служи само една шест-годишен мандат.За време на Г-дин Акино е мандат, нема нови казино лиценците се издадени коцкање треба да биде легално во тајланд. Имаме само еден и пол години лево, па мислам дека треба да и дозволиме на следната администрација одлучи," Г-дин Naguiat кажано Филипините секојдневно Inquirer во интервјуто објавено на среда коцкање треба да бидат законски или не. "Моите лични чувство е ние не ќе биде издавање нови лиценци до крајот на Претседателот термин," додаде тој.р Naguiat коментари дојде како Филипините владата е оценување на концептот предлог за казино одморалиште од САД-базирани оператор Цезар Забава Корп Цезар – кој сака да расте своите стапало во Азија откако не успеаја да влезат во Макао пазар – планови да инвестира повеќе од US$1 милијарда во казино одморалиште во близина на Манила Меѓународниот Аеродром seminole социјална казино дневен бонус. Ние мора да се погледне големата слика и дефинитивно ова е долгорочна стратегија," Г-дин Naguiat рече во средата е интервју.ach Забава Градот одморалиште има минимум цена од НАС$1 милијарда.Првиот имот таму, Solaire Одморалиште и Казино, отвори минатата година и е во сопственост на Bloomberry Места Корп второто место, Градот на Соништата Манила, е должно да има мека отворање на неделата – тоа е поддржан од најбогатите човек во Филипини, Хенри Sy, и Макао-базирани игри оператор Melco Круна Забава Ltd.ther лиценца носители се: Сојузот Глобална Група Ад и Genting Хонг Конг Ltd, која, исто така, управуваат со веќе-оперативни Места Светот Манила во близина на главниот град на аеродромот; и Универзално Забава Корп, контролирани од страна на Јапонски милијардер Kazuo Okada.новиот извештај од страна на Standard & Poor ' s прогнози казино приходи во Филипини за следната година ќе расте побрзо од економијата на земјата. "Игри заработка во Филипини треба да се зголеми побрзо од БДП [бруто домашниот производ] главно поради новите одморалиште капацитет и високо расположливиот приход како трансфери од странство Филипински работници остане стабилна," на рејтинг агенција ксинхуа. seminole социјална казино промо код.