шансите на секоја страна во покер

топ сајтови за онлајн покер

Државата-кандидира Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) може да им овозможи на Филипините-листата игри технологија на услуги PhilWeb Корп да се оди назад до бизнис на еден услов – тоа треба да го промени своето работење.Во интервју за емитувана во текот АНГ е Headstart, PAGCOR стол Андреа Domingo рече PhilWeb претседател Gregorio Araneta III се доближил до неа два пати за да го информираат дека тој имал преземени од поранешниот претседател Роберто Ongpin. Ongpin беше издвојувани од Филипините Претседателот Rodrigo Duterte како "еден олигарх кои мора да бидат уништени." Тоа се испостави дека Ongpin беше жртва на непријатни гласини пренесени на претседателот пред тој да дојде на власт во јули минатата година шансите на секоја страна во покер. Domingo рече таа поставена едноставен услов за PhilWeb да се усогласат ако тоа навистина сака да учествува во земјата е жив коцкање индустрија.Таа истакна дека PhilWeb биле функционира како игра на услуги, игра станица сопственик, и ревизорски услуги – кој не треба да биде случај.Она што Domingo сака PhilWeb да се направи е за фирмата да изберете само еден од три функции. "Тие се уште може да учествуваат.Тие може да го поседувате станица или тие можат да обезбедат игри," Domingo рече, според вести извештај шансите на секој број во craps. "Или имате станица, каде што луѓето играат или да купат игри од други.Вие не обезбеди игри повеќе.Ревизија услуга нема да бидат различни." PhilWeb одби да коментира за Domingo изјавата велејќи дека се уште е на чекање за PAGCOR да издаде официјална цел шансите на секоја страна во texas holdem.

"Ние се чека за официјална комуникација од PAGCOR иако.Јас ќе ти каже, откако ќе го добијат своето писмо," PhilWeb претседател и службените информации службеник Денис Valdes, кој видел Domingo е телевизиско интервју, изјави CalvinAyre.com во e-mail.На пазарот реагираше позитивно на изјава на Domingo, со акции на PhilWeb зголемувањето на 7,2% да P11.28 во четврток е пладне тргување од P10.28. Минатиот април, PhilWeb објави во својот годишен извештај дека нејзиниот нето-приходи паднал 134.2 проценти на PHP297.7 милиони долари (US$6.01 милиони евра) во 2016 година од PHP869.6 милиони ($17.55 милиони евра) во 2015 година поради истекот и не-обновување на својата Интелектуална Сопственост Лиценца и Управување со Договор (IPLMA).Додека чека за обновување на својата IPLMA, PhilWeb е на шопинг треска за PAGCOR eGames салони.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre топ сајтови за онлајн покер.