колку слотови луфтханза

топ 10 најдобри покер раце

Орегон се движи поблиску до затворање покер соби во државата откако претставничкиот Дом одобри Социјална Игра Сметка.Куќа Бил 2190, кој има за цел да ги менувате дефиниција на "социјална игра" за целите на регулирање на коцкање, е проследен до Сенатот по Куќата на Претставник гласаа 41-14 во корист на сметката.Пет, од друга страна, не учествуваат во гласањето.Под HB 2190 дефиниција за социјална игра е "игра, освен лотарија, помеѓу играчите во приватен дом, каде што нема куќа играч, куќа, банка или куќа шансите постои и да нема куќа приход од работењето на социјална игра." Ако донесен во законот, мерка само ќе овласти "социјална" покер игри управувана и регулирани од страна на непрофитна организација.Таа, исто така ќе резултира со затворање на најмалку 20 покер соби работат во Портланд, Орегон.Соба покрие трошоци и генерирање на приходи од храна и пијалок продажбата нелегално, исто така, сега ќе стане незаконска откако мерка се пријавени во законот.Законот, исто така, ќе се воздигне покер соба дилери како целосна вработени, наместо да бидат класифицирани како волонтери кои се заработи преку совети од играчите.Ова не е прв пат дека покер индустрија во Орегон стана под закана.Во 2013 година, законодавците се обидел да го затвори ги сите покер клубови кога анти-покер сметка е ставен во законски табела.Законот, кој беше, наводно, поддржани од државата Вашингтон казина, почина во Куќата, откако не успеа да се соберат доволно поддршка од законодавците.Орегон Племиња се обложуваат на казино план Уште во Орегон, Confederated Племиња на Siletz Индијанци го објави својот план да се изгради казино во срцето на Salem.Колумбиските се изјасниле дека конфедерација планира да изгради 140,000 квадратни метри забава, игри и хотелски објект во 2021 на резервација сопственост на северниот крај на Salem, со надеж за цртање народот на коцкари од Портланд.Тие се излегува да се донесе 1,500 полно работно време и да генерираат $185.4 милиони евра во бруто-приход во првата година од работењето.Но канцеларијата на Орегон Gov колку слотови луфтханза. Кејт Браун рече дека не добил никакви казино предлог кој ужива сеопфатна племенски поддршка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку слотови луфтханза во франкфурт.