во покер прави целосна куќа победи права

одземање на коцкање загуби на даноци

Тоа е турнир, тој има освоено два пати и Phil Mickelson одлучи тоа беше место тој сакаше да се направи неговата 2018 PGA Tour деби.На 47 години е 22-1 ги собереш и да победи на CareerBuilder Предизвик за трет пат.Настанот започнува во четврток и се игра на три различни курсеви во Палм Спрингс област.Друг навремено да го овој натпревар е дека аматери се спарени со професионален за првите три дена.Фаворит за победа на натпреварот е единствениот играч кој е во топ 20 на Официјалниот Светот Голф Вта.Џон Rahm, кој е рангиран како Број 3 е 19-2 избор, со Брајан Harman следниот на 14-1 во покер прави целосна куќа победи права. Патрик Полињата и Webb Симпсон се во 18-1 во покер не рамна победи полна куќа. На 23-годишниот Шпанецот беше миленик на шансите на одлуки од минатата година.Тој беше еден од темен коњ зема во сите четири големи првенства, иако неговите најдобри финиш беше Т-27 во Мајстори.Причината за неговата популарност со спортски книги е од две причини.Првиот е тој е на највисоко-рангиран играч на голф во настанот.Второ, тој завршил втор на Турнирот на Шампионите пред две недели во област која е далеку посилна од оваа.Но, ова stop е birdie фест и минатата година победнички резултат беше 20-под par.Хадсон Swafford заробени 2017 CareerBuilder Предизвик и потоа пропушти девет намалување на остатокот на сезоната.Тој е во 50-1 да се извлече надвор, да се повтори.Иако тој има направено сите шест парчиња оваа сезона неговиот највисок финиш е една вратоврска за 27 на Турнир на Шампионите.Тој им кажал на новинарите дека му треба повеќе соработка putter ако тој се случува да имаат било каква шанса за да победи во покер прави целосна куќа победи рамна.
"Јас сум почнуваат да ја погоди топката прилично добро, само последните неколку недели putter само нели е како топол како што тоа нормално е", рече тој одземање на коцкање загуби на даноци. "Во ова време минатата година putter беше навистина оружје." Лево раце големи победникот може да биде мудро да ги собереш оваа недела бидејќи на својот рамен стап.Тој во моментов ја води турнеја во една постава процент и неговото знаење и искуство во овој случај се направи неговата 22-1 шансите се многу привлечни.Тој завршил врзан за трети тука пред две години.Уште еден играч кој може да се смета дека е неговото играње партнер Зак Џонсон.На две-време главен победник никогаш нема тука, но во 25-1 е достоен долг истрел.Тој има две top-10-ти оваа сезона и беше врзан за 14 во минатата недела Sony Open.Еден играч на голф што се чини дека да се јава жешка редеа во последно време е Harman, кој е зошто тој е втор избор на шансите на одлуки.Тој нема да заврши надвор од топ 10 во неговиот последен шест tourneys и неговите најлоши заврши во неговата последна четири настани е врзан за четвртото место.Тој е рангирана на 12 во ставајќи и петта во зелените во регуларниот дел. dee зошто rsl покер машини.