сенка

бесплатни онлајн покер турнири за забава

Телекомуникациски гигант Дојче Телеком (ДТ) го затвори својот германски-соочува онлајн обложување сајт Tipp3.de само една година по нејзиното лансирање.Со големи фанфари, DT најави лансирањето на Tipp3.de во април 2015 година, два месеци по стекнување на мнозинскиот дел во спортско обложување оператор Дојче Sportswetten, која беше една од оригиналните 20 корисници на германски спортски обложувања лиценци кои допрва треба да бидат официјално издадени поради правни предизвици.Но Tipp3.de нагло отиде темно јуни 9, објавување порака на својата насловна страница се заблагодари клиенти за нивните покровителство додека сигнализирање им дека тоа повеќе не беше прибирање на депозити или нови влогови.Сајтот вели дека тоа ќе го уважиме очекување wagers и кредитна победниците сметки соодветно на тоа, и неискористените бесплатни кредити и бонуси ќе се кредитираат со клиент сметки.Во средата, eGaming Преглед се изјасниле дека DT имаше одлучија да се повлечете го приклучокот за "комерцијални причини." На неидентификувани германскиот пазар набљудувач, изјави сајт кој Tipp3.de's технологија беше "ужасна и застарени производ", што не можеше да се натпреварува со други германски-соочува оператори и дека проектот беше "скапа грешка" за ДТ.Австро-лиценцирани игри оператор Österreichische Sportwetten, DT е малцинство партнер во Дојче Sportswetten JV, ќе продолжат да работат на Tipp3.на сајтот во Австрија.ДТ одлука да се започне Tipp3.de сајтот беше тресна од Дојче Лото и Totoblock, здружението на Германија е лотарија и базен обложување оператори, кој тврдеше дека сајтот е оперативен илегално затоа што на лиценца што се издава на Deutsche Sportswetten никогаш не презеде ефект се должи на Германија botched напори за либерализација на својата обложување на пазарот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сенка.