ме однесе до најблиската казино од мојата локација

слот во пред палатата начин

Иновации и технологија се клучните компоненти на толку многу бизниси, секако вклучувајќи ја и глобалната спортски обложувања индустрија.Фактот дека спортско обложување е онлајн и глобалната индустрија ја прави скалабилност на обложување платформи неверојатно важно, се комбинираат дека со пораст на мобилни и имаш постојано технолошки развој за да следите како оператор ме однесе до најблиската казино од мојата локација. LVS спортски обложување на софтверски решенија на услуги, е компанија која е во бизнисот од 1992 година и уште се случува силна.Симон Ordish е извршен ДИРЕКТОР на LVS и има богатство на искуство и знаење во својата лажат. Ordish се согласија да се седне со CalvinAyre.com и разговараат за важноста на иновативна технологија во спортско обложување индустрија, како да управуваат со глобални бизнис од софтверска перспектива и споделување на неговите предвидувања за тоа каде во иднина се упатија за спортско обложување.Беки Liggero: Симон, ви благодарам многу за согласил да ја споделите вашата експертиза во спортско обложување софтверската индустрија.Да започнеме со она што е ново во вашиот свет - на LVS "ABP во КУТИЈА" беше лансиран во Мај 2013 година, што е индустријата е одговор на производот и тоа како се работи одат дотаму?Симон Ordish: Одговорот е многу позитивен.Ова лансирање испрати порака дека LVS е во можност да нудат целосно опремен sportsbook решение за клиентите со сите буџети.
ABP-in-a-BOX обезбедува сите потребни хардверски да се кандидира на вашиот sportsbook дека може да им помогне на клиентите да се нагоре и трчање во најкраток можен рок.Како надополнување на ABP-in-a-BOX, ние исто така најави нови ценовната политика која се базира на месечно изнајмување модел.Овие најави се создаде голем број на прашања и една нова зачленување досега.Ова покажува дека се уште има многу помали играчите на пазарот кои имаат потреба право на софтвер за да биде во можност да се натпреварува ме однесе во холивуд казино. BL: алал да му е на овој иновативни нови производи. LVS всушност има над 10 години непрекинат спортски обложувања платформа за развој и под појас, што беа некои од најголемите иновации кои сте виделе текот на тој временски период?ТАКА: Bookmakers имале за да се разбере важноста на технологијата во нашата индустрија – и колку скапо тоа може да биде ако добиете тоа погрешно.Како индустрија има надминување на проблеми со скалабилност и перформанси, ние сме сега гледајќи дека операторите стануваат зголемување загрижени за стабилноста и безбедноста на нивната технологија.Ние сме среќни да го градиме нашето решение на соодветни технологии како Oracle Java и по работата со голем број на лотарија операции; LVS е принуден да се инвестира во голема мера во согласност да се построги правила.Овие додатоци корист на приватниот сектор, како и, особено, како што можеме да видиме некои оператори расте преку консолидација отворот во грбот на swaddleme. BL: Да, технологија е од витално значење за sportsbook индустрија, тоа е сигурно.Што ќе се предвиди што ќе се види во спортски обложувања софтвер иновации во текот на следните 10 години?ТАКА: очигледно одговорот на краток до среден рок е да се фокусира на мобилни решенија.Од технологија гледна точка, ова се менува брзо и тоа од суштинско значење да се избере вистинскиот пристап.Во LVS ние ги видовме во писмена форма мајчин апликации за Android и IOS платформите, но како што можеме да видиме HTML5 и CSS3 унапредување, ние неодамна започна проектот за пишување на веб-базирани sportsbook решение дека се чувствува како на својот мајчин братучеди.Ова значи дека можеме да ја напишам еден codebase за двете платформи со значително намалено време на пазарот.Исто така, одржување на HTML е многу полесно отколку алтернативи.Во потрага подлабоко во иднината е потешко.Се сомневам дека ќе видите промените во правната сцена која ќе сила оператори да ги променат нивните модус операнди.Се има право на технологијата се уште ќе бидат клучни. BL: LVS услуги оператори од целиот свет, како да направите вашиот решенија се разликуваат од Европската оператори во Азија оператори, на пример?ТАКА: ABP беше architected да ги сервисира сите стилови на обложување од самиот почеток.Нашата технологија разбира "облози" и "wagers" во истиот систем.Ние нудиме иста codebase на сите оператори, без оглед на тоа каде тие се засновани.Очигледно тие ќе го вклучите или исклучите карактеристики врз основа на нивната надлежност и нашиот систем поддржува целиот спектар од велика БРИТАНИЈА, во стилот на коњ тркачки низ кон Азиските хендикепи.Ние дури и да има Азиски стил агенција систем во внатрешноста на нашите производи слот во пред палатата начин. BL: Ок, како може еден оператор услуга за повеќе земји за користење на само една платформа?ТАКА: Како консолидација продолжува и во индустријата, гледаме водечките оператори работат во многу различни земји и јурисдикции.Во исто време, тие се потребни за да се приспособат на различни правила во секоја од овие области, додека работи да се построги маргините.Во одговор на нашите клиенти барања, LVS е подобрување на сите наши tools да работат истовремено на повеќе различни примери на ABP дури и кога се инсталирани во различни делови на светот.Ова значи дека еден трговец, на пример, може да управуваат со глобални или индивидуални ризик од една апликација на еден екран. BL: Само уште еден предвидување од вас, Симон - кога станува збор за онлајн спортско обложување, специјално, што мислите дека во иднина има за десктоп и мобилните?ТАКА: на истиот начин на кој Интернетот беше направен за спортско обложување, ние сме веќе гледате на слична приказна со мобилен.Јас се прашувам дали еден од поголемите оператори некогаш ќе се разгледа мобилен-само нудат. BL: јас не би се изненадите, ви благодарам многу Симон, тоа е задоволство.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre отворот во грбот на медицина кабинет.