казино со слободни бонус без депозит

хард рок казино тоби кит

Њу Хемпшир казино застапниците смета дека средата е нивниот ден.Време и време повторно, државата, Домот на Претставниците имаше тепани назад напори да помине казино коцкање записи за Нов Хемпшир, но оваа недела може да се различни.И поддржувачи на казино сметка и противници биле сигурни за што се резултат на сметка ќе биде, и не беше дури и се зборува за она што Шон Џаспер, Куќата на Говорникот, ќе направите ако гласањето заврши во мртвите вратоврска.Но сето тоа се шпекулации беше за ништо, како Њу Хемпшир Куќа повторно гласаа против додавање на казино коцкање на државата, откако повторно победата на законот со прилично голема маргина.На крајот, имаше само 156 гласови во корист на предлогот против 208 против идејата да се донесе една или повеќе казина на државата казино со слободни бонус без депозит. "Јас не мислам дека некој кој е спротивно на овој закон некогаш се осомничени дека тоа требаше да биде толку голем за маргина", рече Претставник Дејвид Хес (R-Hooksett). "Бев вид на шокиран од гласовите, изјави Државниот Сенатор на Лу D'Allesandro (D-Манчестер), кој го претстави придружник законот што беше донесен во Њу Хемпшир Сенатот минатиот месец казино со бонус веднаш senza deposito. "Мислев дека ќе направи многу подобро." Гувернерот Меги Хасан биле силно лобирање за законот, и изрази разочарување во исходот на гласањето казино со слободни бонус senza deposito. "Ние знаеме дека во моментов, многу луѓе во Гранит Државата уживаат случува да казина, и сега, сите приходи кои тие поминуваат ги надминува државните граници и да се инвестира во други држави,' приоритети," Хасан се вели во реакцијата до резултат.Хасан го поддржа законот и покрај фактот што со тоа ќе се овозможи и до две казина во државата.Гувернерот претходно lobbied за едно големо казино во јужниот дел на Њу Хемпшир.Во меѓувреме, противници слави својата победа, велејќи дека казина се во ред за Њу Хемпшир и на државата жители хард рок казино тоби кит. "Казино коцкање не ќе биде во предност да Њу Хемпшир," рече државниот Претставник Patricia Lovejoy (D-Rockingham) хард рок казино нивоа тиер. "Сите Њу Хемпшир може да се очекува градската погодност казина дека се повлече пари од џебовите на нашите резиденти, а не дестинација хотелски привлекување надвор од државата жители." Lovejoy, исто така, рече дека казино профит ќе не остане во Њу Хемпшир, и покрај тоа што поддржувачите на законот тврди хард рок казино ниво нивоа атлантик сити. "Казино коцкање ќе cannibalize нашите локални бизниси и за разлика од нашите постоечки бизниси добивката од казино коцкање не ќе тече назад кон нашата држава, но проток надвор од државата да надвор од државата и надвор од земјата сопственици," Lovejoy рече.Поддржувачите на казино бил рече дека двете казина може да донесе до $135 милиони евра во приходи на годишно ниво за државата, иако противници спорно дали тие бројки беа реални.Првиот, поголеми казино овластен со законот, исто така, ќе се крена лиценцирање такса од $80 милиони евра, додека државата би примиле $40 милиони евра надомест за втор, помал простор.Идејата за донесување казино коцкање да Њу Хемпшир е дебатира за околу 15 години, иако не бил да го стори тоа досега се донесени во државата Куќа.Предлогот има зедов некои интензитет во последните години, како што повеќето држави во Нова Англија и во текот на североисточниот сад сега имаат казина или се во процес на градење на нив.Во моментот, Вермонт и Њу Хемпшир се само две држави во Нова Англија, таа не нуди казино коцкање..