Pokerstars се приклучат покер клуб iphone

линк џуди слот прагматични termurah

Мислење парче, инспириран од едно интервју со Лас Вегас готовина игра жител, и VLOG ѕвезда, Marle Cordeiro, фокусирајќи се на наставата покер може да се научи од Brené Браун Braving Пустината.Зборот "Stripper," бајонети еден неврон.Јас сум во "Црвената Соба" како што сум крстен тоа.Тоа е еден ресторан за важни личности во Maestral Одморалиште и Казино во Будва, црна Гора. Marle Cordeiro, домаќин на Тритон Покер Супер High Roller Серија во црна Гора, се наоѓа спроти мене, dictaphone меѓу ножеви, предници и вино очила; прозорецот ajar дозволувајќи им на acrid смрдеа на скапи цигари пушите, да протекуваат во светот; Брегот на Јадранското море тепа брегот. "Stripper?" Marle ми кажува за VLOG што предизвика доста возбуда.Јас сум Brené Браун луди во моментот.Прочитав 'Подароци на Несовршеност', 'Осмели да Доведе', а јас сум во средината на книгата клуб читање на "Braving Пустината'.Откако ќе го заврши сослушувањето Cordeiro и имаше падна под листови без будење на жена ми и ќерка ми, јас преминав на мојот Поттикне и да прочитате неколку поглавја на "Инклузивно Јазикот", " Користење на Зборови како Оружје,' и 'Dehumanisation,' и на мисли и чувства кои се појавија низ библиографија ме држеше будна.Јас сакав да се стави мисли и чувства во зборови, но се чувствува непријатно.Страв од делумно не разбираат целосно она што јас сакам да го кажам, но повеќе соодветно страв од судот, и понижувачките што неизбежно ќе го следат – и тоа е она што јас верувам дека е во суштината на она што сакам да го споделам денес – срам. "Gypped" Секој?Во Braving Пустината, Кафеава, акции приказна за предавањето на предметот на срам, кога за време на паузата, некој дошол кај неа и рече: "не можам да ви кажам колку ќе боли мене ова утро." Жената рече: "Вашата работа нема промени мојот живот.Тоа ми го спаси бракот и во облик на моите деца.Дојдов овде и денес, бидејќи вие сте важен учител во мојот живот.Потоа петнаесет минути откако ќе почнете, јас знам дека сте анти-Semite.Верував вас, и вие сте докажано да биде измама." Точка на гнев за жена беше Браун е употребата на зборот " gypped.' Браун мислев дека таа беше misspelt зборот, така збунети беше таа за тоа зошто жена беше толку лут.Жената се објасни дека зборот 'gypped' е антисемитистички термин што ја нарушува цигани.Браун почна да плаче, и жената ја реализира нејзината хероина немаше идеја дека терминот "gypped' имаше таква антисемитистички конотација.Пар го прегрна, и Браун стана жена е најважниот учител во животот, еднаш повеќе.Тоа ме потсети на времето што јас го напишав статија за Кевин Харт сува-humping на покер масата во пресрет на елиминирање на некој во висока удели настан.Јас го напишав нешто за мелодија на " имал некој друг, од Кевин Харт за готово дека тие би биле lynched.' Добив мејл од некој го почитувам, шокирани што јас го користи зборот 'lynched" во една статија за Кевин Харт.Гледав во мојот Твитер профил и можеше да се види прилив на луѓе што укажува на тоа имаше расистички полугласно во мојот дел, или во најмала рака, некој идиотски употреба на зборот.Расте во велика БРИТАНИЈА, ние ги користиме зборот 'lynched' за да ја опише проблеми што следи прекршочна.Јас го прашав мојот Американски жена она што таа мисли дека кога јас го користам зборот во асоцијација со Кевин Харт, и терминот "ропство' дојдоа во нашиот разговор.Сега тоа го направи смисла.Можев да видам зошто луѓето се вознемирени.Како Brené Браун, јас треба да се извини и да се движат на, нели?Јас не.Како некој кој беше расно злоупотребени и подложен на ксенофобичните slurs сите преку моето детство, јас не можеше да го прифати ударите на молња цел во мојот правец.Јас одби да се извини, а уште полошо, јас ја започна одбраната на себе.Зборови како оружје знам дека зборовите можат да бидат оружје.Во мојата позиција, како писател и интервјуерот, моите зборови, пишан или verbalised, да се повредат луѓето (како што правеше во Кевин Харт случај).Браун ги опфаќа ова во својата книга, и овие два цитати сумирани како ми е чувство на време pokerstars се приклучат покер клуб iphone. "Кога armoured горе, јас попрво би се десно од поврзани и инвестираат во мојот однос.Сакам да победи.Јас сакам да биде во право.Потребата да се биде во право се зголемува кога се чувствуваме ние сме во непријателска територија и под напад." По пишувањето на парче на Харт, и читање на повратни информации, јас се чувствува нападнат, и јас се најде на покер заедници Твитер средина исклучително непријателска територија.Значи, сакам да се извини за секој јас навреден тогаш.Зборовите се оружје, и јас може да се види како со користење на зборот "lynching' во истиот контекст како Африка-Америка (јас сум дури и се плаши да го напишете зборот 'црни', таму имам само направи го тоа), може да гнев некои луѓе.Тоа не беше мојата намера.Јас не се извини, бидејќи јас се почувствував засрамен – не на парче, но од тоа да биде нападнат.Инклузивното јазик Cordeiro е 'Stripper' VLOG покажува своите претендира да се скрши, scrounging на аглите улица, се преправа да се фрлите на работа во Spearmint Носорог и да проститутка во Bellagio бања.Земајќи gander на нејзината работа и на YouTube, можете да видите што таа го става многу напор во она што таа го прави, и нејзиниот бренд е добро обмислен.Видеа се хумористични и инвентивни, но што е најважно, обидете се да се избегне патот на најмал отпор, резба од нејзината сопствена патека pokerstars се приклучат покер клуб ipad. Cordeiro е храбар pokerstars се приклучат на покер клуб на ipad.
Brené Браун би рекол дека Cordeiro зачекори во пустината.Нејзините фанови ќе се согласат, сите 24,000+ на нив.Некои кругови на власта во покер индустрија не го цениме 'Stripper' VLOG, и таму се кругови на моќ во рамките на покер.Вие не може да се зборува за моќ, без да се спомене статус.Статус на професионален покер играч крева и паѓа преку голем број на начини, но две се резултати и почит. 'Статусот" не постојат само во рамките на професионални покер игра редови; тоа, исто така, постои во рамките на покер екологија како целина.Како писател и водителот на интервјуто, јас се чувствував професионални покер играчи ги користат нивните статусот кога во разговорите со мене, и јас видов читање преку коментари во врска со Cordeiro е 'Stripper" видео по Џо Ingram имаше retweeted видео назад во ноември.Зборував со некои луѓе кои се вознемирени за агол, таа е присутна, што прават сите think?pic.twitter.com/HQ9Eov1DPZ — Џои Ingram (@Joeingram1) ноември 6, 2018 Зошто се подигне сега, и не се врати во ноември?Покер е Твитер универзумот стана толку токсични јас ретко го користам.Јас бев свесна за инцидентот на време (и не се знае кој Marle беше до пред неколку дена порано).Јас чувствував потреба да пишувам за тоа сега, по интервјуирање Marle како што беше јасно дека таа намера без злоба при креирање на видео, секако, не значи да се marginalise одредена група да им наштети, и се чувствува засрамен во последиците на повратни информации.Во нејзината книга, Браун зборува за појавата на "Инклузивно Јазикот" движење.Ако сте запознаени со тој термин, тоа е дел од комуникацијата која не се дискриминираат групи на луѓе во заедницата.Можете да тврдите дека двете Marle и јас не се дискриминираат групи во моето пишување и нејзиниот VLOG, но она што Браун вели следните не треба да биде разрешен како самиот одбранбен став линк џуди слот прагматични termurah.
"Она што е тешко за инклузивно јазик движење е кога луѓето се претвори користење на правото јазик во оружје за срам или омаловажуваат луѓето." Кога Браун се чувствува срам за користење на зборот "gypped," таа беше во можност да се справи со инцидентот во моментов бидејќи на испрашувањето разговор со лицето portraying жртва беше лице-до-лице.Тоа ретко работи како оваа во покер.Ретко се случува некој да ми кажете за моето лице дека моето пишување навредува нив.Наместо тоа, луѓето ги користат социјалните медиуми, и во понижувачки и belittling начин.И, кога ова доаѓа од еден извор на енергија (на нашите најдобри играчи, компанијата лидери, итн.), тоа е дури и повеќе навредливи.И јас не зборувам за Твитер СМ, е-пошта, телефонски повик, или еден-на-еден разговори за време на настани во живо или преку Зум/Skype.Зборувам за целосна-на срам режим на целата заедница.Јас сум исто така виновникот, со користење на моето пишување за срам луѓе – нешто што сакате да се промени веднаш линк покер банка cimb niaga. Dehumanising Браун зборува за dehumanisation, како тоа станува се повеќе распространети во општеството, и како тоа започнува со зборови и да завршува со слики.Мислам дека зборот 'dehumanising' е малку груби, но јас ќе го користам бидејќи расположение зад зборот важи и тука.Браун вели дека dehumanising однесување е биолошка работа, и поени на Дејвид Смит, авторот на Помалку Од Човечко суштество, како свој извор на оваа.Од Braving Пустината: "Ние сакаме да им наштети на група на луѓе, но тоа оди против нашите жици како членови на социјална видови, всушност, да штета, убие, тортура, или да се деградира други луѓе.Смит објаснува дека постојат многу длабока и природни inhibitions дека спречат во лекувањето на другите луѓе како животни, игра, или опасни предатори.Тој пишува, "Dehumanization е начин на subverting оние inhibitions.' Мишел Maiese, катедрата за филозофија оддел на Емануел Колеџ, се наведува во текстот за прогласување dehumanisation како процес линк џуди слот terbaru 2021. "Тоа е психолошки процес на demonizing непријателот, правејќи ги чини помалку од човечки и оттука, не е достоен за хуман третман." Некој pisses нас надвор, и така ние се создаде внатрешна приказна дека тие се на непријателот.Ние би можеле дури и споделување на овие мисли со нашите најблиски сојузници, кои повеќе од веројатно, се согласуваат со нас, така зајакнување на нарација.Како приказната расте, и многу повеќе од нашите пријатели назад до нас, па ние губиме нашата способност да комуницира и да го слушнете.Потоа откако ќе започне фрлајќи 280 карактери малтер бомби преку Твитер, и оклоп е усвоена, станува предизвик пракса да се развие еден атом на емпатијата.Не постои една недела што оди со без дебата busting надвор на Твитер во покер кругови, каде што ќе видите на статус војни " во полн ефект.Тоа ме потсетува на класа-војни во Црвено Зголемувањето на Серија (благодарение на Lex Veldhuis за совет).Мало – луѓето се создадени (издлабени) во субкултури врз основа на боја: pinks за секс, црвена за прирачник за работа и Злата се Богови.Постојат Злата во нашата заедница кои веруваат дека луѓето се морално се полоши од кога сечење ги на парчиња со користење на зборови како жилет.Доброто наспроти злото.Мене наспроти вас.Подобро.Подобро.Подобро.Браун акции на Maiese цитат во Braving на.