Wat е meervoud ван казино

harlow е казино greenville ms телефонски број

Само кога си мислиш дека никој не некогаш ќе биде доволно добар за Масачусетс' нездраво префинети игри комисија, MGM, всушност, заработи својата approbation оваа недела.Комисијата е истражни рака – кои може да имаат свој ТВ серија наречена "MGC П I." – се препорачува дека MGM Летувалишта се најде погодна да се движи напред со своите Спрингфилд казино проект, со предупредување дека MGM директори се способни да разговараат за нивните излез од неколку бавни загриженост на комисијата, загриженост дека излегоа на виделина кога комисијата го спроведе својот регулаторната позадина проверка на казино компанија.Кога велиме "долги", ние не сме свирка Dixie; Биро за Истраги и Спроведување помина последните 10 месеци во потрага преку секоја дамка на прашина која секој поврзани со MGM некогаш дојде низ, и неверојатно, истакна дека тие се нашле ништо што би автоматски disqualify група од поставување куќа во приштина држава Масачусетс.Но, тоа не е направено се справи уште; пет Масачусетс Игри Комесари уште се да го имаат последниот збор за тоа дали или не MGM ќе биде во можност да прават бизнис во нивните вратот на шумата.Но, ако тие им ја даваат на своите папската благослов на компанијата, MGM, тогаш ќе бидат во можност да ги достават своите последната апликација како еден и само западен Масачусетс казино лиценца кој ќе им биде даден надвор; и бидејќи тие се само останатите подносителот на барањето, тоа ќе изгледа да се биде прилично направи договор.Само мал динг дека Бирото може да копаат по речиси една година на барање – сите документирани во 500-страница извештај на тема – беше MGM е начин на справување поранешен извршен член на одборот Тери Кристенсен, кој во 2008 година беше осуден на обвиненија кои вклучуваат wiretapping на бизнис име магнат Кирк Kerkorian е екс-сопруга кога Kerkorian беше вмешан во хорор дете поддршка на борбата wat е meervoud ван казино.
"И покрај неговата обвинението, оставка од управниот Одбор и крајната пресуда, Кристенсен беше дозволено да ги вклучат, на повторува и да ја продолжи основа, на одредени чувствителни и јавно корпоративни работи на MGM Одморалишта .. harlow е казино во greenville мисисипи. вклучувајќи го и неговиот присуство на Одборот состаноци," scolded извештајот.Во овој танц на меа culpa, MGM извршниот ДИРЕКТОР на Џејмс Murren ја презеде позицијата на покајник profligate со Комисијата на оваа недела слух, истакнувајќи дека тоа беше грешка за компанијата да се овозможи лошо момче Кристенсен да продолжи во било капацитет со компанијата harlow е казино greenville ms спа.
"Јас остварува слабото расудување," рече Murren, кој бил на облека е CFO кога сето ова отиде надолу harlow е казино greenville ms телефонски број. "Тоа беше лоша идеја од самиот почеток.Никој од нас не треба да имале каков било контакт со (Кристенсен)." Меа culpa, меа culpa, меа maxima culpa. Murren не беше само едно за да го фрлат самиот на милост и немилост на судот, како тековна MGM член на одборот (и шефот на неговиот комитет за ревизија) Ролан Претстави направи точка да се каже комесари кои протоколи се сега во место во рамките на компанијата за да се осигура дека нема да има повторува на оваа сиромашните процес на одлучување.Сите што тогаш беше оставен на commish да се справи со се неколку прашања, тие имале за некои MGM зделки во Макао; најчесто, овие центриран околу поранешниот партнерство со Кинески бизнис име магнат (и ќерка на казино мега-име магнат Стенли Хо) Pansy Хо.Хо бил смета за несоодветни како партнер во текот на 2010 година Њу Џерси регулаторната слух за ова прашање, и како такви, MGM мораше да се исклучи 50 проценти од акциите во Атлантик Сити казино таму, само за да го задржи својот нос чистење.Наводите беа дека Хо татко Стенли имале односи со некои Кинески банди, дефинитивно "не-не" во денешниот регулаторната игри на среќа од универзумот.Претстави мораше да објасни на Масачусетс комесари дека Г-Хо бил вклучен со MGM целосно одвоени од нејзиниот татко, и дека таа е пред се вклучени во не-игри деловни активности во поглед на нивните MGM Macau сопственост.Претстави, исто така, истакна дека други, помалку finicky, држави биле во ред со Хо интеракција; имено, Невада и Мериленд, од кои и двете имале никаков проблем со тоа.Тој, исто така, истакна дека Њу Џерси сега има омекнат свој став, и може да ви дозволи MGM назад во заедницата во Атлантик Сити.Панелот треба да правило подоцна оваа недела; на комисијата стол Стивен Крозби нема да кажам на кој начин ветрот дува е, но се истакна тој цени MGM execs' отвореност во кои се занимаваат со овие прашања.Но, дури и тоа да биде само на подносителот на пријавата, па дури и ако е ослободен од комисија оваа недела, сè уште не е 100 проценти слем-забивање за MGM Места училиште на дилери величествен казино.

"На еден кандидат или 10, ние ќе се одржи на своите нозе да оган за да бидете сигурни дека имаме навистина добра апликација," Крозби препорачува новинарите за време на сослушувањето се скрши.И, никој не може да тврди дека тие не го направиле тоа..