куќата на забава слотови монети и слободен врти бонус колектор

слободен игри за слот машина

Дин Места Ltd.Претседателот на Стив Wynn користи неговата компанија година-заврши конференциски повик во четвртокот да се објасни неговата причини за лично трошат повеќе од $110 милиони евра за да го зголеми својот сопственоста на акциите во казино оператор куќата на забава слотови монети и слободен врти бонус колектор. "Ми се допаѓа Дин Летувалишта, бидејќи мислам дека менаџментот е голема," Wynn рече. "Ми се допаѓа акции многу и купив на она што јас мислев дека е екстремна слабост во цената.Тоа е моето лично мислење." Во средата, Дин потрошени $15 милиони за да се стекне 258,523 акции.Дин платени помеѓу $56.98 и $59.77 за акции над седум различни занаети.Дин го купи речиси 1.6 милиони акции во Дин Места, давајќи му повеќе од 12 милиони акции, или 11.8 отсто на преостанатите акции.Дин платени околу $63 удел во декември и тој платени помеѓу $53.21 и $59.19 удел во јануари куќата на забава slots казино бесплатни монети. "Кога тоа е тргување на ниско ниво, јас сум секогаш подготвен да се повлече и да купи акции на слабост," Wynn рече.Дин Одморалишта, која работи казина во Лас Вегас и Макао, затворена во $59.69 четврток на Nasdaq, до $1.55 или 2.67 проценти.Компанијата предупреди инвеститори минатиот месец дека нејзините Macau игри операции имаше ужасна четвртиот квартал, возење надолу на компанијата вкупните резултати.Во четвртокот, Дин рече вкупните нето приход за три месеци, период кој заврши Декември. 31 падна 20.2% на $87.2 милиони денари, или 86 центи по акција, во споредба со $1.07 по акција една година ago.

Net приходи одби 16.8% на $946.9 милиони евра.За сите на 2015 година, Wynn Resort на вкупниот нето-приходи беше $4.075 милијарди долари, надолу 25 проценти од 2014 година. Макао беше виновникот за квартално намалување.Во четвртиот квартал, Макао нето-приходи одби 27 проценти до $555.7 милиони евра.Во меѓувреме, Дин две казина во Лас Вегас видов нето-приходи се зголеми 3.8% на $391.2 милиони евра.На конференцискиот повик, Дин рече јануари во Макао е предвидено компанијата нејзината "најдобра месец во долго време." Дин изјави дека компанијата е, исто така, тесно соработува со изведувачот за во изградба $4.1 милијарди Дин Палата, така што новиот Cotai Лента одморалиште се среќава во јуни 25 отворање датум.Во октомври, Дин разрушен на Макао владата во текот на својот трет квартал заработка повик во текот на забавеност во табела средства за својот нов казино.Компанијата на крајот турка назад одморалиштето е отворање на датум до јуни.За разлика од неговиот третиот квартал коментари, Дин бил "поудобно" дека Macau владата "ќе направи се што е во нивната моќ" за казино, за да се успее. "Владата е на страната на развојот на Макао и здрава продолжување на индустријата," Wynn рече куќата на забава slots казино преглед. "Сум поминал многу време таму во последните неколку месеци, и јас се чувствувам подобро во врска со тоа." слободен игри за слот машина.