казино марина del sol osorno работни места

дама aida казино бонус кодови

Африканскиот Куп на Нации (AFCON) 2019 започна во средината на јуни и ќе трае до јули 19 казино марина del sol osorno работни места. Тимот од Зимбабве била турнир фаворит, но загуби во саботниот натпревар против Демократска Република Конго во она што некои медиуми веднаш почна да извикува лажираните игра.Сепак, тоа е почнуваат да се појавуваат се повеќе веројатно дека обвинувањата се ништо повеќе од една хајка врз основа на политички infighting и не се ништо повеќе од обид од страна на би-се политичар да добие некои озлогласен.Конго веќе изгубени два натпревари да се Уганда и Египет пред да замине во натпреварот против Зимбабве.Наместо земање на она што многу мислев дека ќе биде лесно да се победи, Конго изгуби 4-0, поради некои погрешни чекори од страна на голман Elvis Chipezeze казино марина del sol се игра онлајн.
Chipezeze е тимот на трети string голманот и, иако обично подобро изведувач, даде далеку казна застрелан и fumbled на два пати како Конго преовладуваше.Ова доведе до одредени поединци тврди дека Chipezeze беше подмитил да се фрли на играта.Првиот обвинување беше фрлен од страна на медиумските куќи во Мадагаскар, обвинувајќи фудбалска ѕвезда на стоиците, подмитен од Конгоанската бизнисмен и Африканскиот фудбалски клуб сопственик Moise Katumbi.Во прилог на неговата бизнис потфати и водство на TP Mazambe фудбалски тим, Katumbi наводно, според новински агенции, бараше помош на Chipezeze да се лулаат на исходот на натпреварот казино марина del sol онлајн. Katumbi има често бил цел на политичарите во Конго за едноставна причина—тој е лидер на опозицијата во земјата и е заложби за демократија дама aida казино бонус кодови. Katumbi често се насочени од страна на поддржувачите на Конго е и актуелен претседател, Џозеф Кабила, во обид да направи ерозија на неговиот кредибилитет.Во прилог да се обвинува за фрлање фудбалски натпревари, на бизнисменот беше, наводно, се одговорни за почеток на Ebola појава во земјата минатата година.Според медиуми, Katumbi беше виден во истиот хотел во Каиро, каде што тимовите од Конго и Зимбабве биле престојуваат.Тој, наводно, се "присилени" Chipezeze во фрлање на натпреварот, со медиумите, тврдејќи дека "голема сума на пари требаше да бидат префрлени во банка на Zimbabwean голман." Дека трансфер наводно никогаш не отиде преку бидејќи тоа беше означена како сомнителни.Можноста дека политичките противници беа со користење на меч да го унапредат нивното дневен ред и да се обиде да го закопаат Katumbi е многу силна.Се чини дека Кабила е поддржувачи сметаат дека кал-slinging е единствениот начин да се добие ништо направено и истрага од страна AFCON има веќе утврдено дека нема фаул игра се одржа.Тоа спроведе истрага, склучување, "нема трага на корупцијата во врска со Зимбабве-ДРК натпревар во третата Група натпревар се одигра на 30 јуни, во Каиро." Тие беа во можност да стигнат до нивниот крај, во дел, врз основа на едноставен факт—Katumbi не беше во Каиро кога наводно присила се одржа и тој беше во можност да го докаже тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дами ноќта холандија казино breda.