сила на рацете во покер

кога не tesco ослободување приоритет слотови

Пролет бликнаа на Британскиот спортски овој викенд како крикет сезона стави под начин под сино небо, сонцето блескаше на Големото Национално и низ езерце, знамето на St George продолжи да трепет на врвот на табла на НАС Мајстори.Јас нема да зборувам за округот првенство крикет, бидејќи сериозно кој дава срање, но по долгата, студена зима која ја остави horseracing индустрија на своите колена тоа беше фантастично да се види спорт на кралевите назад во своите најдобри.Дербито го видел повеќе средби преминал надвор од Тигар Шумата' малку црна книга и тоа очајно потребно да се стави на шоуто на нејзините сини riband настанот во саботата.Тоа беше уредно предвидени во Aintree, каде што зголемените температури беа потпомогнати и abetted од saucy Scouse девојки sidling за најдобар испадна конкуренција, која освои едно среќа млади filly еден дијамантски прстен.Ова е токму таков вид на настан Трки За Промена треба да се стави на за да дишат нов живот во спортот.Се разбира, тие не треба да се претвори од дијаманти цело време – за да се биде искрен во Ливерпул слободен JD & кока кола, нормално, не на работа.И тие не мора да го прават тоа најдобро се испостави конкуренција секој пат или – како е за бикини натпревар?Вистинската приказна на трката себе беше Тони McCoy конечно поставување на неговиот Големиот Национален дух со победа во 15-от обид.Во надолна линија за оние од нас кои го следеа Тим Ричардс' совет е дека Ирец на планината Не Притисни pipped Црна Apalache во финалето knockings, но тој сигурно да ни даде се кандидира за нашите пари во возбудлива трка и пари назад на секој начин, во услови на двете Apalache и друг од неговите три recomendations Голема Fella ви Благодариме.На околу £250m беше обложуваат на трката и многу отиде директно назад во punters џебови како ко-омилени заврши првата и четвртата односно, оставајќи bookies bemoaning на 'црно-armband ден'.Да, во право, кои се тие се обидуваат да ги дете?Ако ништо punters' успех наскоро ќе ги враќа за повеќе и на крајот во Светскиот Куп година, methinks на bookies нема да биде жалењето за долго.Тие може да страдаат од двојна whammy ако Тигар Шумата или Ли Westwood победи Мајстори денес, иако.За еден час на вчерашниот трет изборен круг на ТВ покриеност беше ништо помалку од спектакуларен.Шумата падна снимки, birdied назад, падна снимки и birdied повторно ќе се врати, Фил Mickelson дојде во whisker на постигнувајќи три последователни орли и Westwood wobbled пред recapturing водство.На Englishman, друг на Ричардс' совети минатата недела, беше antepost вториот-омилени со повеќето bookies на 18/1 но bookmakers попрво би тој победи од Тигар Шумата, кој започнува денес четири снимки назад.Светот Бр.1 беше толку долго како 6/1 со некои oddsmakers, кој смета без Шумата ќе го направи победничка кам-бек сила на рацете во покер.

Westwood веројатно заслужува да победи како што тој е тропа на Голема врата за толку долго и има играно некои врвен голф на овој турнир, но потоа повторно Westwood е на англиски јазик.И ние едноставно не се направи победа.Нешто ми кажува дека многу сличен на времето, што се должи да се излади повторно следната недела, Westy е Мајстори покажуваат ќе биде уште една лажна зора.Па уживајте во неа додека таа трае или се постават исклучување на Betfair.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сила најдобри во слот osrs.