спин казино бонус кодови

новиот мини казино во њујорк pa

Ескалацијата одморалиште такси и елиминација на бесплатен паркинг на бројни Лас Вегас Лента казина, најверојатно, ќе impeding посетител волумен од Јужна Калифорнија да Гревот Градот.Тоа е според д-Р Стивен Милер, директор на Центарот за Бизнис и Економски Истражувања во UNVL.Во вторникот, Милер доставуваат своите економски изгледи за следните две години, на Јужниот дел на Невада пред Лас Вегас Глобалната Економска Сојузот на М Одморалиште.Додека тој е целокупната оптимист во однос на Лас Вегас економија преку 2021, тој истакна имаше пад на посетителите возење од Калифорнија.Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган (LVCVA) извештаи во кои се посетител волумен во 2019 преку октомври е до 0,5%.Милер е предвидување силна последните два месеци, со својот полн година посетител волумен повик за 0.8 проценти uptick.Лас Вегас посетител јачина на звук ќе биде вршење дури и подобро ако тоа не е за пад на пристигнувања од Калифорнија.Статистика од LVCVA покажуваат дека сообраќајот на I-15 е долу 1,1 процент во Калифорнија-Невада граница преку 10 месеци.Дека споредува со речиси 500 помалку автомобили за преминување на границата на ден.Милер осомничени постојано зголемување на одморалиште такси и паркинг пријави се виновниците за предизвикување Јужна Californians да се U-свртиме од Лас Вегас.Одморалиште такси се сега како високо како $45 дневно во таков луксуз својства како Венецијански и Palazzo, Дин и Бис, и Цезар Палата, Bellagio, и Аријата.Бесплатни авто-камериер паркинг и се уште може да се најде на одредена Лента својства, но посетители доаѓаат со автомобили треба да се очекуваат да се направат паркинг трошоци на MGM и Цезар места.Што има да биде одговор," Милер прогласени за, како што објавија од Лас Вегас Бизнис Притиснете, која е дел од Лас Вегас Преглед-Весник спин казино бонус кодови. "Прашањето е дали тоа е паркинг такси и туристички такси.Кој може да игра во него, но дали тоа е доволно голема за да се задржи посетител волумен мека, не знам," додаде тој.Милер вели дека Лас Вегас е поставен и за две години пред нас.Тој верува дека шансите на национално ниво рецесија се долги, што е, се разбира, позитивни вести за коцкање всушност мека.На UNLV економија експерт е предвидување рамен посетител волумен: зголемување на 0.3% во 2020 година, но на 0,4 проценти пад во 2021 2021.
Како за бруто игри приходи (GGR), Милер е повик за 1.4% зголемување во 2020 година, и 1,2 проценти добивка во 2021 нов мобилен казино без депозит бонус. Во текот на следната половина деценија, околу 12,000 нови хотелски соби се закажана да доаѓаат онлајн.Одморалишта Светот Лас Вегас и Дру се очекува да понуди 3,500 и 3,719 соби новиот мини казино во њујорк pa.
"Слободно време и туристичката индустрија е мека за неколку години, но непознат фактор кој игра во оваа текот на следните пет години, наводно, 12,000 соби доаѓаат онлајн," Милер рече нов мобилен слотови без депозит бонус. "Имаше недостиг на простории и прашањето е," Ќе се оние кои се нови простории донесе посетители?' Тоа е тешко да се предвидат." Стапката на невработеност во Лас Вегас-Рај е во 4.0 проценти, надолу од 4.7% во јули.Сепак, тоа е уште поголема отколку на национално ниво стапка на невработеност од 3.6 проценти. громот долина casino spa часа.