завеса слот машина апликација за кредит

судбината 2 "чашката" трето слот

Колку далеку ќе противници одат да се запре коцкање, особено онлајн коцкање?Кога имате казино мулти милијардер како Шелдон Adelson во вашиот агол, шансите се ќе оди прилично далеку.Неколку законодавци во сад се туркаат за промени во начинот на онлајн коцкање се рекламира на интернет-страниците, се пожалија дека рекламите се насочени кон младите.Сегашните и поранешните пратениците притисок и U завеса слот машина апликација за кредит. Конгресот и U обичај алуминиум покер чип случај. министерството за Правда да се направат промени во однос на онлајн коцкање рекламирање.Поранешниот Сен обичај топката маркер покер чип.

Blanche Линколн, Демократот надвор од Арканзас, потенцираше неколку прашања каде коцкање реклами се појавија на сајтови кои се вклучени "Дванаесет Начини Да се спречи Коцкање Зависност Засекогаш," како и на друг начин игри веб-сајт, наменети за девојчиња.Линколн, заедно со неколку други, сакал Конгресот да го скрши на 2011 година одлуката дека им дозволува на државите да им понуди на интернет коцкање.Важно е да се истакне дека Линколн сега работи за Коалиција да се Запре Интернет Коцкање (CSIG), со акцент на "Интернет" судбината 2 "чашката" трето слот. CSIG е поддржан од страна на никој друг, од 12 најбогатите човек во светот, Шелдон Adelson, кои само се случува да биде на чело на тули и малтер казино група, Лас Вегас Песоци Corporation.Во интервју за " Бизнис Insider, Линколн во споредба онлајн коцкање реклами за цигари огласи, во која се наведува, "порано имаат Marlboro човек, кој се користи за да имаат оние реклами.На конгресот во својата мудрост, а некои во индустријата утврдени тоа не беше соодветно.Рекламирање дел од тоа е токму она што куки деца и постари кои се очајни, кои се маргинализирани поединци и се обидува да се хранат семејството." Прашањето не е како сече и се суши како таа може да се размислува.Рекламите кои рутински се појавуваат на веб-сајтови се всушност претставени врз основа на историјата на пребарување.Ако некој пребарува за одмор на Бахамите, многу е можно дека во иднина веб-сајт посети ќе резултира со рекламите кои се прикажуваат објекти како што се хотели, острови, retreats и други сродни идеи.Овој тип на рекламирање се нарекува retargeting рекламирање, каде web корисникот историјата се користи за да се претстави реклами за време на идните посети на било кој број на сајтови кои се платени да дозволи огласување.Вести штекер контактирани рекламирање експерт за да се добие своето мислење за retargeting, и беше кажано дека прашањето е повеќе проблем на веб отколку на огласувачот.Контрола на типови на реклами кои се појавуваат е можно, но тоа е тежок процес кој бара напредни веб-градење на знаења, според извештајот.Дури и тогаш, постои можност дека некои реклами може да падне низ пукнатините.Како одговор на анти-реклама движење, коцкање индустрија insider ја презеде фаул.На инсајдерски, кој побарал анонимност, изјави дека противници беа fabricating своите наоди да се поддржат нивните тврдења, кои секако не ќе биде тешко да се проголта.Линколн не е само оној кој сака работите да се променат.Во 2017, Јужна Каролина Сенатор Линдзи Греам и Калифорнија Сенаторот Даен Фајнстајн, и Демократи како Линколн, изработен во писмо до јавниот Обвинител на (AG) испостава со барање за 2011 година одлука се укине.Марк Ворнер, а Демократскиот Сенатор од Вирџинија, исто така, се стави во своите два центи на AG, барајќи AG Џеф Сесии да го разгледа случајот.Досега, нема одлука е направен.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.