ѕвезда град казино сиднеј ресторани

казино нова шкотска сиднеј ресторан со мени

Лас Вегас – јануари 4, 2011 – PokerNews.com е проширување на нашата on-воздух семејство и ние сме во потрага за две нови хостесите.Значи, ако мислите дека сте добиле она што е потребно, продолжете да читате.Барања на Европската Покер Турнеја Водител/Производител: мора да живеат во Европската Унија, зборуваат англиски, и да биде најмалку 21 во времето кое ќе го достават на вашите видео аудиција.Азија Пацифик Покер Турнеја Водител/Производител: мора да живеат во Australasia, зборуваат англиски, и да биде најмалку 21 во времето кое ќе го достават на вашите видео аудиција.Значи она што не е потребно да се биде дел од PokerNews семејство?Апликантите мора да бидат појдовни, напорна работа, креативни, харизматичен, и пристапен.Не само што ќе презентерите се на камерата, но, исто така, се работи како продуцент, како и.Производство искуство не е потребно, но презентери ќе се бара да научат за производство на веб базирани видео содржини.Тоа не е секогаш glitz и глам можете да го видите во готовиот производ.Така, апликантите мора да биде подготвен да се стави во долго време и работат напорно на секој турнир се запре.Покер знаење, тоа е корисно, но не се бара, наместо тоа, страст за покер и учење повеќе за играта е она што ние сме во потрага за.Како Апликантот мора да достават биографија и видео ни кажува зошто мислите дека ние треба да ги собереш вас.Потоа, земете покер приказна и извештај за тоа.Чувајте го кратка и слатка, на видеото треба да биде не повеќе од две минути.Доставените трудови се должи јануари 21, 2011 од страна на полноќ Пацифик стандардно Време.Ние не можам да дочекам да ги проверите сите поднесоци!Така главата на текот на нашата аудиција страница и да ги споделите со нас зошто ние треба да ги собереш вас!Со среќа!Контакт Elaine Chaivarlis: [email protected] Lynn Gilmartin: [email protected] https://www.pokernews.com https://www.pokernews.com/news/2011/01/pokernews-hostess-hunt-9578.htm Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ѕвезда град казино сиднеј ресторани.