Lotsa слотови мо apk 4.01

бесплатни монети на џекпот магија слотови

Речиси половина од Њу Џерси спортски обложувања приходи кои се генерираат надвор Атлантик Град во државата е два коњ racetracks, на Meadowlands во Источна Rutherford, и Monmouth Парк во Oceanport.Шест Атлантик Сити казина сега имаат спортски обложувања оперативен, но на две коњ racetracks се освои речиси колку половина дузина во комбинација.Година до денес, спортски wagering приходи во Њу Џерси изнесува $40.45 милиони евра.На Meadowlands има освоено $само 11,6 милиони денари, и Monmouth Парк $6.2 милиони евра.Нивните комбинирани $17.9 милиони дестинации е 44 проценти од вкупниот обложување спортски победи.Во оп-ед објавени во Forbes оваа недела, UNLV Центар за Игри Истражување Директор Дејвид Шварц вели спортско обложување приходи илустрира зошто гејминг индустријата во Атлантик Сити веќе подолго време се противат напори да се стави крај на градот казино монопол lotsa слотови мо apk 4.01. "Резултатите се добар показател за тоа зошто на Атлантик Сити казино индустријата се борел за ширење на казино игри во Северна Џерси забите и ноктите," Шварц прогласи.Спортско обложување приходи извештајот може да навестување дека ако Њу Џерси жителите се дадени поблиску игри опции, тие ќе биде помалку веројатно да патуваат во Атлантик Сити.И тоа е посебно што многу во гејминг индустријата имаат perpetually тврди.Њу Џерси гласачи resoundingly поразен на 2016 година гласање на референдум на кој ќе се овластени казина најмалку 72 километри надвор од Атлантик Сити.Повеќе од 77 проценти од гласачите отиде против мерката, и казино коцкање остана ограничен на плажа градот.Не успеа ливче мерки за да го промените Њу Џерси Уставот се забранети од се случува пред избирачите повторно за најмалку две години.Поддржувачи на донесување на казина, северна окрузи се одвиваат на претпазлив пристап.Џеф Gural, кој е сопственик на Meadowlands и се бореа напорно за право да стави слот машини и маса игри внатре неговите Округот Берген тркачката патека, вели дека трпението е клучот бесплатни монети на брз хит слотови. "Мојата стратегија е, јас не би сакал да го видам овој одат на гласачките повторно освен ако не бев сигурна што ќе победи," Gural изјави за Печатот на Атлантик Сити бесплатни монети на csgo рулет. "Јас мислам дека ако на тоа ја губи повторно тоа нема никогаш да се вратат." Gural дополнително го поседува Vernon Падови тркачката патека и казино во Њујорк.Тој верува кога пратениците во Њујорк се овозможи казино да биде изградена во Менхетен, Градина Државата политичарите и жителите ќе повеќе доброволно поддршка на донесувањето на коцкање да Северна Џерси.На 2016 година напор ќе се наменети процент од даноците генерирани од страна на новиот казина за Атлантик Сити.Хард Рок, кој ги отвори Атлантик Сити казино оваа година, имаше порано соработува со Gural за Meadowlands.Компанијата вели дека тоа би уште се заинтересирани во спроведувањето на проектот треба да гласачи поддршка за проширување во иднина.Додека Шварц вели Њу Џерси е спортски обложувања приходи нагласува зошто многу во државата гејминг индустријата се противат на казино проширување, другата страна може да всушност ги користат истите податоци за нивната кауза.И покрај фактот дека двете песни се сметководство за значителен дел од спортско обложување пари, казино проширување предлагачите би можеле да укажуваат на општата здравствена состојба на неодамна liberalized коцкање активност бесплатни монети на џекпот магија слотови. "Спротивната точка е дека Атлантик Сити казина и нивните спортски обложувања партнери се уште е добро направено и покрај успехот на две racetracks," Притиснете на Атлантик Сити новинарот Дејвид Danzis напиша оваа недела. управување со ризик на казино индустријата.