Texas holdem regle jeu de

казино блиску до џоплин

PokerStars продолжи да експериментирате со својата нова телевизија производ со објавувањето на новата PokerStars Првенство во Сочи, Русија, и ниски купи во MEGASTACK настан debuts во Лондон е Hippodrome Казино.Следните 12 месеци ќе бидат од клучно значење за Сочи Казино & Resort по PokerStars објави плановите да ги преземе своите Првенство Турнеја во тој дел на светот.Веста доаѓа еден fortnight по ривали partypoker објави планови за да биде домаќин на Милиони Национален Настан во истиот gaff, само PokerStars се планира нешто многу поголемо.Наместо тоа, на тестирање на водите со PokerStars Фестивал, најголемата светска онлајн покер соба се случува сите-во 11-ден PokerStars Првенство Серија вклучувајќи $2.6 m ГДД Главниот Настан, што го прави најголемиот базен награда за телевизија турнир во Русија е историја.Настанот се одвива Може да 20-31, 2017 и може да се квалификува за настанот онлајн на PokerStars преку голем број на алтернативни правци, вклучувајќи ниски купи-во Спин & Go квалификациите.Мерењето на времето е способен по PokerStars потпишан од рускиот играч, Игор Kurganov, да ги претставуваат како амбасадор texas holdem regle jeu de.
Kurganov, неговата beau Лив Boeree, Бертран "ElkY" Grospellier, а Крис Moneymaker исто така се случува да се прави изглед на сајтот на Зимските олимписки Игри 2014.Врв ролна вклучува: $1,160 PokerStars Националниот Шампионат $350 PokerStars Првенство $52,700 PokerStars Првенство Супер High Roller $Од 2300 PokerStars Националниот High Roller $26,880 No-Limit Hold ' em Еден Ден $10,860 PokerStars Првенство PLO High Roller $10,860 PokerStars Првенство High Roller Сите buy-in-се предмет на мала цена флуктуации поради локалната валута на девизниот курс казино блиску до џоплин мисури. PokerStars MEGASTACK Прво, тие ги испрати сите на нивните поврзани живеат покер тури до живеат покер турнеја гробиштата.Тогаш тие се создадени на PokerStars Фестивали и Првенства да се направи PokerStars Живеат бизнис повеќе бренд пријателски.Тогаш тие промени тактичност и стркала планира да биде домаќин на PokerStars Лондон Телевизија серија во Hippodrome Казино.И сега тие се во тоа повторно. PokerStars е повторно ги здружија силите со Hippodrome да се создаде нов PokerStars MEGASTACK настан.Целта е да се отвори притока за рекреативни играчи да се добие чувство на PokerStars Живеат производ пред одлуки во нивниот начин течението на Фестивалот и Шампионат формати.Првиот настан започнува април 7-9 казино блиску до џексонвил fl. Сите настани се одвиваат во текот на викендот, трошоците £170 за да го внесете, се одвива во текот на три почнувајќи летови, имаат еден повторен влез дневно, и 50,000 почетна магацинот.Тука се и другите Hippodrome датуми казино блиску до џоплин.
• Април 7 – 9 • Може да 5 – 7 • 30 јуни – 2 јули • септември 22 – 24 • октомври 20 – 22 На PokerStars Живеат тим има потврдено планови да се тркалаат оваа рекреативни играч-friendly модел во други делови на Европа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre н.