Borgata казино настан центар за билети

ле казино d'evian les bains

.С.-врз основа на Научни Игри Корп има направено Kneeland Youngblood (на сликата) директор на компанијата.Во најава направени во петок, Научни Игри, рече д-р Youngblood се приклучи на одборот на 1 август borgata казино настан центар за билети. Тој ќе служи за компензација комитет и комитетот за усогласеност на казино опрема создателот и лотарија услуги снабдувач.р Youngblood е лекар кој основана Pharos Капитал Група ДОО, на приватната компанија која инвестира во здравството и бизнис услуги.Тој заработил ДИПЛОМИРАНО на Принстон Универзитетот и MD на Универзитетот на Тексас, Југозападниот Медицински факултет.Д-р Youngblood е директор на Mallinckrodt Саладин, специјалист фармацевтска компанија, и на TPG Темпо Стопанства Корп Тој служи на Советот за Надворешни Односи, а исто така управник на Далас Полицијата и Оган Пензиски Систем borgata казино во атлантик сити. Задоволни сме дека одбор избран Kneeland како нов директор," Научни Игри главен извршен Бери Cottle се вели во соопштението подготвена.р Cottle додаде: "Тој носи драгоцено искуство во бизнисот, операции и стратегија за нашиот тим.Ние со нетрпение очекуваме да Kneeland придонесите како што продолжуваат да се вози раст на нашиот бизнис и да ги искористат предностите на новите можности да се вклучат играчите и дадеме вредност на нашите клиенти." ле казино d'uriage il est ouvert.