Sopranos казино пристан falmouth ма

нзс северна коцкање клиника sunderland

Иновативен начин да се изнесе нов развој Вилијам Хил започна Startup Accelerator во Shoreditch, Лондон и Тел Авив, Израел, под своја новоформираната ПОТ Лаборатории.Иницијативата е ново партнерство со технологија претприемач Стјуарт Означува' инвестициски фонд L Оценки која има за цел да развие нови обложување технологии преку обезбедување на финансирање, канцелариски простор и менторство."Целта на WHLabs е да се идентификуваат и да се развие технологијата иновации за коцкање и индустријата за игри, со потреби на клиентите во сржта на секој идеја," на Вилијам Хил изјава рече.Осум техника стартап првично ќе победи место на 12-недела педалот за гас програма за работи од септември до декември 2015 поддржани со почетна инвестиција од 25 GB 000 и канцелариски простор во или Ќе Хил е Shoreditch или Тел Авив канцеларии.Избрани програмерите ќе добијат пристап до Вилијам Хил APIs, менторство од Вилијам Хил лидери и на трети лица, претприемачи и искуство "размена недела" помеѓу Вилијам Хил е Shoreditch и Тел Авив дигитални канцеларии.Шест категории, секој инспириран од Вилијам Хил е бизнис приоритети, ја формираат основата за апликации.Тие вклучуваат: Возбудата на Возење; omni-канал иновации; Технички ефикасноста на пополнување; Играчот Инка; Нови Производи; и Изненади."Нашата индустрија е зрела за понатамошно нарушување и преку нашата WHLabs Педалот за гас ќе негуваме следната генерација на технологија стартап, додека помагање на се обезбеди ние остане во врвни на omni-канал промени", вели Енди Ли, генерален директор на Вилијам Хил е Онлајн бизнис."Вилијам Хил е на водечките раб на дигиталниот обложување и ние сме возбудени да се работи со иновативни стартап да се идентификуваат, а потоа се помогне во изградбата на следните големи можности во коцкање."На крајот на 12-неделна програма, победа startup ќе се примаат до GBP 150 000 инвестиции од ПОТ Лаборатории.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година sopranos казино пристан falmouth ма. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] нзс северна коцкање услуга sunderland.