Parx казино bensalem телефонски број

е купување на акции исто како коцкање

Penn National Игри има инвестирано во популарните спортови и поп културата блог таа се надева дека ќе се вози клиенти на нејзините својства и генерира повеќе спортски wagering приходи.Пен во средата објави дека е договорено да се здобијат со 36 проценти камата во Barstool Спортски Inc., дигитален спортски медиуми компанија, за $163 милиони денари во готово, а конвертибилна приоритетни акции.Според договорот, Пен ќе биде Barstool е ексклузивни игри партнерот до 40 години и Wyomissing, Пенсилванија-врз основа на регионалните игри гигант, кој работи на Tropicana и М Одморалиште во Јужниот дел на Невада може да го зголеми својот удел во Barstool до 50 проценти по три години, со зголеменото вложување на околу $62 милиони евра.Пен акции хит 52-недела високо во среда тргување.Пен, наводно, го разгледа нуди да се стекнат Tropicana.М Одморалиште е именуван официјален партнер на Лас Вегас индијана џонс: крадците.Нејзината близина до индијана џонс: крадците седиште во Хендерсон ќе го направи тоа на страницата за тимот пред-игра-ден оброците и состаноците за дома игри parx казино bensalem телефонски број.

Barstool испорачува оригиналната содржина преку блогови, подкастови, радио, видео и социјалните медиуми, поддржани од речиси 70 посветени личности parx казино bensalem седење табелата. "Со својата водечка дигитални содржини, добро познат бренд и длабоки корени во спортско обложување, Barstool Спортски е идеален партнер за Пен и Националната и ќе ни овозможи да се привлечат нови, помлади демографски, кој ќе се убаво надополнување на нашиот постоечки клиент база на податоци," рече Пен Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џеј Snowden.Пен Интерактивни подружница се очекува да се претстави новиот спортски wagering стан во третиот квартал.Индустријата за игри аналитичар Јосиф Greff на Њујорк-врз основа на Ј е купување акции како коцкање. Морган concurred дека Barstool е 66 милиони уникатни месечни посетители, повеќето од нив помладите машки клиенти, преку нејзините канали треба да помогне да се зголеми интересот во Пен е MyChoice лојалност програма е купување на акции исто како коцкање. "Почетокот и последните индустрија искуство покажува дека постојните и добро познатите спортски брендови доминираа спортски обложувања удел на пазарот (како во Њу Џерси) и Barstool има сличен профил тука, па ние може да замислуваме доста голем удел на пазарот на раст за Пен," Greff се вели во извештај за инвеститорите.Бери Џонас, аналитичар со Њујорк-базирани SunTrust Робинсон Хамфри, додава, "Ние мислиме дека оваа трансакција, потврдува управување со е долгорочна стратешка визија, вклучувајќи спортски обложувања како клиент стекнување алатка за зголеменото, помлад демографски." Barstool е мнозинство во сопственост на Њујорк-базирани Chernin Group, која ќе го намали својот удел во компанијата откако договорот се затвора.Кога трансакцијата е завршена, Chernin ќе сопствени 36 проценти од Barstool Спортски, а останатите 28% ќе се одржи од Barstool Спорт на вработените, вклучувајќи Дејвид Portnoy, кој ја основал компанијата во Бостон во 2003 година, и извршниот ДИРЕКТОР на Ерика Nardini.Трансакцијата се очекува да се затвори подоцна во првиот квартал со вообичаен затворање услови.Пен акции скокна 10.7%, $2.81 за споделување, во среда, на обемот 10 пати повеќе од нормалната дневна просечна.По работното време, акциите се искачи друг 2.3%, 68 центи, на крајот на $29.70 за споделување.Прашањето хит 52-недела високо на $30.44 во текот на трговски ден. е кеш крик казино вклучена отвори.