тоа е казино во италијански

казино

Њу Џерси Сенатот Претседателот на Стив Sweeney е поставена план за спасување на Атлантик Сити тоа е казино во италијански. Sweeney предлогот дојде пред Ноември што е воена казино. 12 самит за иднината на борејќи се одморалиште на градот кој настапуваат Гувернерот Крис Кристи и коцкање директори без депозит бонус кодови јупитер клуб. Sweeney е предложениот закон содржи барање за казина да плати 150 милиони долари во рамките на даноци на имот за две години со идните плаќања врзани за игри на приходите наместо на даноци на имот.Планот, исто така, го предлага пренасочува на $25 милиони до 30 милиони долари годишно за да се покријат град должничките плаќања додека, исто така, се бара на училиштата и на општината да направи $72 милиони евра во неодреден намалувања.Предлогот, исто така, сака изменет казино лиценца кои ќе бараат потенцијалните оператори да имаат основна здравствена заштита и пензионирање пакет за своите работници.Овој дел од предлог дојде како одговор на судијата е одлуката што е дозволено Таџ Махал милијардер инвеститор Карл Icahn за неважечки договорот за својата унија да помогне да се намалат трошоците казино. "Една од работите што не ја сакате е на Атлантик Сити да стане Детроит," Sweeney им кажал на новинарите пред додавајќи дека планираат допрва треба да биде предложен како закон.Тој, исто така, рече дека градот поминува $370 милиони евра за своите училишта и на општинската власт, нешто што финансиската клима во Атлантик Сити само не може да се одржи во овој момент без депозит бонус кодови слобода слотови. "На финансиска структура да се кандидира дека градот не работат, па ние треба да утврдат дека прво," Sweeney додаде без депозит бонус кодови слава казино. "Откако ќе се поправи, тогаш може да почнете да го правите на другите парчиња кои, всушност, ќе се стави Атлантик Сити назад повторно заедно." Државата assemblyman Винс Mazzeo (D-Атлантскиот) поддржани Sweeney е предлози, повикувајќи тоа е потребно да се "запре крварењето" во AC.

"Ова ќе им помогне на контрола на даноци на имот и заштита на постари граѓани, средната класа на сопствениците на куќи и други жители на градот," Mazzeo додаде. "Намалување дека финансиското оптоварување на даночните обврзници е од клучно значење за иднината на Атлантик Сити и регионот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер kostenlos ohne anmeldung ohne преземете.