без депозит бонус за bovada казино

она што не варијанса во покер значи

На Хо-Дел Народ има зелено светло од федерално Биро за Индијански Работи (BIA) да се изгради $405 милиони казино одморалиште надвор Beloit, Висконсин.На Хо-Дел Нација е еден од Висконсин е 11 федерално признат племиња и најголемиот казино оператор.Ако Beloit казино е завршен, тоа ќе биде племето седмиот националната.На BIA објави во четвртокот дека тоа ќе се земе во доверба на 73-акра парцела на земјиште на камен е се фрли од Илиноис државна линија, спротивно на Висконсин Добредојдовте Центар.Апликацијата била под преглед од страна на агенцијата, која е дел од американското министерство за Внатрешни работи, за речиси седум години.Но, тоа е околу две децении од племето првиот лебдеше идејата за Beloit казино.Со целосна поддршка на Градот Beloit, сите што сега стои помеѓу Хо-Дел и планираните хотел-казино, waterpark, и конвенцијата центар — од правна гледна точка, најмалку — е потписот на Висконсин Gov без депозит бонус за bovada казино. Тони Evers (D).Според федералниот закон, државниот гувернерот има овластување да стави вето на off-резервација племенски казино предлози.Но, постојат причини за Хо-Дел да биде оптимистички на овој фронт без депозит бонус дрејк казино денес. "Јас ќе го потпише договорот," Evers рече кога quizzed на ова прашање за време на неговиот 2018 изборната кампања од страна на Beloit Дневни Вести.Но, со Висконсин, како и повеќето од земјата, во официјална членка на итен случај, на coronavirus најверојатно ќе го одложи процесот понатаму.Додека Beloit Град Менаџер Lori Кертис Лутер ја поздрави веста од BIA одобрување во една изјава, таа, исто така, призна дека градот се фокусира остана на друго место.Недвосмислено, нашиот највисок приоритет е да прави сè што веројатно може да се задржи на нашиот персонал и јавноста безбеден", вели Кертис Лутер она што не vig се залагаме за во коцкање. "Откако оваа криза е завршена, ние со нетрпение очекуваме да слави оваа неверојатна најавата дека ќе донесат многу потребни за идните приходи и работни места, да Beloit." Пред coronavirus криза, Beloit беа во трка да се воспостави казино со град Rockford, Илиноис, 17 километри преку границата.Ја само го потпиша голем коцкање експанзија пакет, Илиноис Gov. Б Pritzker вети дека ќе минатото лето тој ќе стори "сè е можно" да се даде Rockford прв двигател предност.Во октомври, Rockford на Советот на Град избра развој предлог од страна на Хард Рок Меѓународни како свој склопот на понудата, а предлогот е сега во рацете на Илиноис Игри Одбор, кој ќе го имаат последниот збор по ова прашање.Но, со социо-економската несигурност на coronavirus донесе, тоа е малку веројатно било партија е во секој брза за да започнете со градењето на нивните казина, барем до поголема економска слика се појавува.Имајќи го чекаше седум години на својата BIA апликација, добрата вест може да се дојде токму во погрешно време за Хо-Дел. она што не варијанса во покер значи.