како да се контрола на навалување во покер

покер раце змеј потрагата 11

Кинескиот конзорциум кој вклучува игра инвеститорот Шангај Гигант Network Technology Co како да се контрола на навалување во покер. Ltd.и e-commerce компанија Alibaba Група Држи Ltd.основачот Џек Ма се согласи да се стекнат со Цезар Интерактивна Забава Inc.'s онлајн игри единица за $4.4 милијарди долари во готово, на компании, рече во неделата.Цезар Интерактивна Забава е во сопственост на Цезар Стекнување Ко.и Цезар Забава Корп На продажба ќе бидат благодет за две филијали, кои се во потрага по пари, како тие да се качат на комплексни спојување.Продажната цена е во близина на несакани понуди за $4 милијарди дека интерактивни единица започна со цртање во Мај.Договорот, кој е предмет на регулаторни одобрувања, се очекува да се затвори во третиот или четвртиот квартал, Блумберг Вести пријавени.Цезар' Светската Серија на Покер и реално пари онлајн игри бизниси не се дел од договорот, компаниите се рече.Цезар Забава е главен оперативен единица, Цезар Забава Оперативни Co., се вклучени во $18 милијарди долари стечај и е во потрага доверителот одобрение за преструктуирање план.На трансакција помеѓу Цезар Стекнување и Цезар Забава родител е дел од еден комплекс на веб договори кои се соочуваат надзор од оперативниот единица на доверители.Цезар " online игри бизнис, познат како Playtika, го прави своето игри како што се Бинго Блиц и Slotomania достапна на Apple App Store. Playtika ќе продолжат да работат независно, со свој менаџерски тим по договор, компании, рече; Playtika штабови ќе остане во Herzliya, Израел како да се контрола фрли craps.
Playtika на обновената хит $725 милиони евра во 2015 година и $456 милиони денари во оваа година првата половина, Блумберг Вести пријавени. Playtika играчи користите виртуелната валута која може да се разменува за вистински пари, иако играчи може да се трошат пари со купување на објекти во игри.Организиран коцкање е нелегално во Кина, освен за лиценциран казина во Макао покер раце пораз претвори реката. Eilers Истражување рекол Цезар Интерактивни купи Playtika за $103 милиони евра во 2011 година; Цезар додадена на единица од стекнување Бивол Studios во 2012 и Пацифик Интерактивни во 2014 година покер раце змеј потрагата 11. "Playtika денес е многу профитабилен раст компанија со повеќе than1,300 вработени, повеќе врвот заработувачка наслови и милиони дневни корисници," Цезар Интерактивна Забава Претседател и извршен ДИРЕКТОР Mitch Garber се вели во соопштението.Гигант, се во вредност од повеќе од $12 милијарди долари, е еден од Кина најголемите гејминг компании.Тоа беше донесена од приватниот во 2014 година за $3 милијарди долари од страна на група на купувачи кои се вклучени компанија Претседател Yuzhu Ши и приватната фирма Покажува Приватната Asia Ltd.Гигант има речиси 50 милиони месечно активни корисници и неколку топ-заработувачка мобилни наслови.На спојување помеѓу сопствениците на Цезар Интерактивна Забава се меша со отворена постапка за стечај од Цезар оперативни единица, која ќе се потпира на милијарди долари на пари и капитал од својот родител во нејзино преструктуирање план.Оперативниот единица кредитори имаат обвинети матичната компанија на грабежите избор средства и напуштање на единица банкрот.Цезар се вели дека донесени се прави по објективната вредност.Приходите од Цезар Интерактивни онлајн игри единица продажба, најверојатно, ќе им помогне на стечајната маса, но помлад кредитори сепак може да се спротивстави на распределба на средствата затоа што повеќе пари ќе одат во прво-залог на банките и lenders. покер раце флеш удира директно.