Permis се прелива aller ау казино

систем на одредување рулет testo

06 октомври 2016 – Сингапур: најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), има само најави дополнителни три напади во ЕДНО: во ОДБРАНА ЧЕСТ да ја заврши блокбастер борбата картичка.Настанот е поставена да се земе место во Сингапур Затворен Стадион на 11 ноември.Главниот настан карактеристики на враќање на ЕДЕН Лесен Светски Шампион Shinya Aoki кој оди против врвот кандидат Едуард Folayang.Во ко-главниот настан, ЕДЕН Featherweight Светски Шампион Marat Gafurov зема за поранешниот шампион Narantungalag Jadambaa во многу очекуваната реваншот.Билетите за ЕДЕН: ОДБРАНА ЧЕСТ се достапни на https://www.sportshub.com.sg/sportshubtix/Pages/one-defending-honor.aspx 26-годишниот Тифани "Душата Дробилката" Teo е женски, мешани боречки уметник кој е поставен да направам ЕДЕН Шампионатот деби во промоцијата е flyweight поделба.Таа има една unblemished професионални рекорд од три победи и без загуби, онесвестува двата противници и поднесување на еден.Роден е во Брунеи и израснат во Сингапур, Teo започна обуката во Taekwondo на возраст од 19 пред да се пресели за да се натпреварува во Muay Тајландски и на крајот транзиција кон ММА permis се прелива aller ау казино. Teo е поставено да се направи својот прв настап во внатрешноста на ЕДЕН Шампионатот кафез против Walaa Abbas. "Тоа е чест за мене да се натпреваруваат во ЕДЕН Шампионатот.Многу сум благословен да биде во позиција дека јас сум подготвен да го даде моето сите и да ја однесете еден борат во исто време.Јас сум исто така, се возбудени да се изврши пред моите пријатели и семејството во Сингапур," Teo изјави. Walaa "Katyusha" Abbas на Каиро, Египет е 32-годишниот женски борец во моментов се натпреварува во ЕДЕН Шампионатот е flyweight поделба.Таа е поранешниот Египетски Боксерски Шампион кој го направи транзицијата за мешани боречки вештини во 2012 година, се приклучи ЕДЕН неколку години подоцна за да го преземат врвот кандидати Ана Julaton и Ен Осман.Таа сега се враќа во ЕДЕН Шампионатот кафез да одат против Сингапурски женски ММА можноста Тифани Teo, кој е правење на нејзините промотивни деби.Без пораз млади Сингапурски мешани боречки вештини можноста Бенедикт Ang поседува професионална рекорд од три победи и без загуби.20-годишниот hones својот занает со светска класа соиграчи како член на моќниот се Развива Борбата Тим со седиште во Сингапур.На својот најдобар, Ang е динамичен напаѓач со солидна grappling вештина во собата.Во неговата последна рунда, Ang престана Филипински Џими Yabo преку третиот круг технички нокаут.Тој сега се на Ахмед Mujtaba во featherweight натпревар. Ahmed "The Wolverine" Mujtaba е Пакистанскиот мешани боречки уметник поставена за да се натпреварува во ЕДЕН Шампионатот е наредени featherweight поделба.Тој е сопственик на професионална рекорд од пет победи и без загуби, со сите негови победи доаѓаат со спектакуларен крај.Тој е познат по неговата огромна grappling техника која доведе до четири поднесоци од вкупно пет победи. Mujtaba е подготвен да се направи неговата ЕДЕН Шампионатот промотивни деби против локален херој Бенедикт Ang.Сингапурски flyweight можноста Нико Soe е 23-годишниот со 2-1 професионални мешани боречки вештини рекорд.Тој поседува добро заоблени вештина сет заврши со голем кик-бокс база и способен терен за игра.Направи својот прв настап во внатрешноста на ЕДЕН Шампионатот кафез, Soe ќе гледам да импресионира својот роден град толпата од тврдат победа во спектакуларен начин дозвола да влезат во казино. Soe е поставено да се бори против Малезија е Muhamad Haidar систем на одредување рулет testo e traduzione. 22-годишниот Muhamad "Зголемувањето На" Haidar на Selangor, Малезија е професионална мешани боречки уметник се натпреваруваат во ЕДЕН Шампионатот е длабоко flyweight поделба.Тој е Selangor Државата Боксер кој има обучени опширно во бокс, Muay Тајландски и борење систем на одредување рулет testo. Haidar ќе го направи неговото враќање на ЕДЕН Шампионатот кафез спротивниот локалните борец, Сингапурски Нико Soe во три круг flyweight натпревар.За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook во https://www.facebook.com/ONEChampionship. About ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија кој најдобро Азија мешани боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.ЕДЕН Шампионатот ќе се емитува на повеќе од 1 милијарда гледачи низ 118+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, MYTV, HTV, Esporte Interativo и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.