чарлс градот казино отвори датум

е холивуд казино во толедо чад слободни

На оваа недела издание на Живот Надвор од Покер, Ли Дејви седнува со Свеста за Ефикасно Давање (РЕГ) Ко-основачот Игор Kurganov да се зборува за неговото искуство во Burning Man 2014 година чарлс градот казино отвори датум. Прв пат го видов Игор Kurganov беше во април 2012 чарлс градот казино слот исплати.

Тој беше за да се победи Daniel Negreanu да се земе на €1 милион првата награда во €25,500 No-Limit Hold ' em High Roller настан на Европската Покер Турнеја Гранд Финалето во Монте Карло.Мојот прв впечаток на него, ми кажа дека тој беше учител во училиште кој играл шах во своето слободно време, и пиеше чаши чај од вид на Кина чаши вашиот бабата само излезе на посебни прилики.Мислев дека тој, исто така во сопственост на преголеми браун satchel.Како погрешно бев.Јас имам добиено повеќе разговори со него во текот на изминатата година и повеќе време го поминувам во неговата компанија, толку повеќе сфаќам дека мојот првите впечатоци беа и надвор знак.Добар изглед, високо интелигентни и со таква топло срце; тој е тип на човек ќе однесе дома за да ги задоволат вашите Мајката, дури и покрај тоа што не се датира него.Па кога видов слика од него на Огнен Човек со ништо друго туку еден пар на кожата тесни блескаво сини шорцеви, јас не бев како изненадени како што можеби беше пред две години.Тука е тој споделување на својата Огнен Човек мисли.Огнен Човек се дели на мислење.Некои луѓе сакаат тоа, некои луѓе омраза, и цела многу луѓе едноставно не го добие.Она што камп дали живеете во? "Јас бев во не-разбирање-тоа камп.Јас не се добие чувство за она што е, и кога ќе имаат поминал извесно време во Вегас ќе може да се добие преку глава со пустината.Мислата за да замине во пустината, 100 милји од никаде на друго место, изградбата на градот, опкружен со sandstorms, и не се големи санитарни услови.Тоа не е толку голема идеја.Па зошто одат таму? "Тоа е место како никаде на друго место во светот.Заедницата која е изградена не се толку различни.Јас никогаш не сте доживеале да се трошат време на вашиот сопствен како што го направив во Burning Man.Одете на секој фестивал во светот, и ќе се обично во групи.Во Burning Man секаде каде што оди постојат луѓе кои ќе зборуваат за вас, бидејќи ако сте еден од нивните пријатели.Никогаш не си сам.Луѓето се однесуваат како ако сите е пријател.Не постои пресуда на тоа како ќе изгледа, она што го носат, секој е прифатена чарлс градот казино раса распоред. "Имате атмосфера, да не добиете на друго место.Многу луѓе се на некој вид на "добри" дрога.Лекови кои не се направи да се чувствувате најдоброто од себе, но ниво на емпатија дроги.Не постои агресија во секое време.Луѓето се таму размислување за други луѓе.Настрана од тоа, вие не треба да биде на дроги.Кога јас прв пат влегов таму, јас се очекува тоа да биде над-hyped, но прв пат отидов во Playa, во текот на ноќта, бил нереален.Секој имаше нешто на што беше осветлена, и тоа беше како вкусовите без земање лекови.Таа има огромна Лудиот Макс чувствуваат за него.Што правите во текот на целиот ден и ноќта? "Мора класи на сè што може да се мисли на.Отидовме да драма improv часови, или можете да отидете на тантра курсеви; духовно, не духовна, часови по шиење, градинарство, и толку многу чудни работи.Таму е логор полн со луѓе кои би се фати луѓе во нето ако тие биле облечени како животно.Тие ќе ги земе назад во нивниот камп и масажа на нив, ги негуваме, и да им даде храна.Сите драми, но тоа е секогаш значеше убаво." Парите е безвредна.Како што работа? "Треба да се донесе што се.Мора да се организира на еден многу работи пред рака, но тоа е навистина достоен за тоа.Фактот дека никој нема пари таму, и дека парите не се користи, е навистина голема.Промените вашиот начин на гледање на светот, кои што постојат во.Тоа е нешто оди светот." Она што не го направи за вашите односи? "Најпрво, јас мислев дека тоа ќе биде подобро ако се сингл, но тоа е одлично да се оди како парови.Постојат голем број на часови може да се земе заедно.Кога сте во среќна врска сакате вашиот партнер да се доживее на вашиот голема искуства, па тоа е прекрасно да се доживее и споделување на Огнен Човек со вашиот партнер." Дали имате проблеми фитинг назад во општество кога сето тоа завршува? "Тоа е проблем кој многу Горилници лице.Ми беше кажано пред рака, дека не треба да се залепи на неа.Можете да го видите начинот на кој луѓето живеат и комуницираат едни со други, и тоа е толку добар што може да посака за тоа, и не го доживее тоа во реалниот живот.Луѓето почне изградба на нивниот живот околу Огнен Човек и тоа не функционира во реалниот свет.Огнен Човек е една недела надвор од 52 недела искуство, и вие сте подобро се обидуваат да преземат нешто далеку од Огнен Човек и има што да се направи добар впечаток на вашиот живот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е холивуд казино во толедо чад слободни.