колку чипови секој за texas holdem

среќа покер цреша долина ил

Казина во велика БРИТАНИЈА барале да се запре сите алкохол продажба со цел да се избегне друг затворање, која може да доведе до работа загуби во илјади.Игри на објекти имаат 14,000 вработените се обезбедени повеќе од една милијарда фунти за да го Финансии во последните три години.Казина се затворени неколку месеци кога COVID-19 пандемија стана проблем во велика БРИТАНИЈА и сега страв затворање уште еднаш се должи на најновите рестрикции, воведени од страна на владата во однос на вирусот.Нови Локални Lockdowns на Наредната недела, се очекува дека Премиерот Борис Џонсон ќе ги објави нова серија на локалните lockdowns, поставена во три нивоа систем.Ова може да бара бизниси во туристичката индустрија да се затвори за недели за да се обиде и да се намали инфекција стапка.Оваа промена доаѓа веднаш по угостителство бизниси се затвори во централниот дел на Шкотска.Ова ги вклучува областите на Единбург и Глазгов.Вклучени во затворачите се казината.Коцкање објекти во Велс и Англија се чувствуваат дека таква одлука ќе биде катастрофа за индустрија, како тие се уште се чувствува ефектите од првиот заклучување од почетокот на годината.Казина само повторил во август и беше пофален од страна на Јавните Здравствени Англија за да имаат врвен квалитет мерки во однос на вирусот.И покрај ова, слободно време и угостителство бизниси беа хит со curfew на 10 час во септември да се обиде и да се спречи зголемувањето на COVID случаи.Без Алкохол Продажбата Да се обиде и да се избегне затворање повторно, казина се подготвува да го запре продажба на алкохол.На 10 часот curfew веќе боли бизнис за игри места.Казина не падне во согласност со барови и ресторани, бизниси кои се исто така дел од ќебе забрана, како и нивната цел не е да им служи на алкохол, туку да им понуди забава.Обложување и Игри Советот главен извршен директор Мајкл Dugher се бара секој ПРАТЕНИК да лобира владата да се задржи казина во работењето колку чипови секој за texas holdem. Dugher изјави дека министрите треба да се разбере дека казина не 'псевдо-ноќни клубови или места каде младите луѓе одат да пијат.' Иако казина не на места како што е оваа, тие се подготвени да се намали ризикот ниво со запирање на алкохол услуга, што владата мисли дека ова е уште еден фактор што придонесува за ширење. среќа денар слот машина онлајн бесплатно.