звукот на craps табела

најдобриот онлајн казино добредојдовте бонуси

GVC Стопанства се сврте надолу понуди од неколку страни заинтересирани за купување на бизнисите дека тоа е стекнување како дел од својата £1.1 милијарди стекнување на Bwin.партија.ЦЕЛТА-листата онлајн игри на компанијата доби битката да се преземе Bwin.партија дигитална забава во почетокот на дел од септември.Неговото стекнување допрва треба да биде одобрен од страна на GVC акционерите, но компанијата рече дека тоа веќе доби прашања од трговија купувачи за својата намера да го продаде Bwin е средства, Телеграфски пријавени.Купувачите беа заинтересирани во Cashcade, која е Bwin е бинго платформа под Foxy Бинго бренд, според извештајот звукот на craps табела. GVC извршен ДИРЕКТОР Кени Александар исто така, изјави вести штекер дека имало понудувачи кои беа заинтересирани во Kalixa плаќања за обработка на бизнис и неколку од Bwin на САД се соочуваат со средства, но зборува само отиде толку далеку како прелиминарна состаноци.Наместо да продаваат надвор делови на Bwin.партија, Александар рече дека тој се фокусира на спојување на двете компании и запирање на Bwin е приходи пад, според извештајот звукот на слот машина исплата.
Bwin.партијата донесе крај на месеците-долго наддавање војна кога тоа прифатени GVC е готовина и акции 120p-по-споделување на понуди два месеци звукот на победа слот машина. GVC првично се здружи со Канада Amaya Игри и направи £900 милиони понудата, но Bwin се одлучи за долниот £898.3 милиони парични понуди од 888 најдобриот онлајн казино добредојдовте бонуси.

Undeterred, на Sportingbet сопственик промовирана своите понуди по обезбедување на заем од Њујорк-врз основа на приватната група Cerberus Capital Management.Експерт: Дан Gilbert е Рок Игри можеби ќе треба да се прошири на Лас Вегас Дан Gilbert можеби треба да се размислува за можна Лас Вегас експанзија ако тој сака неговите игри бизниси во Охајо за да се успее.Минатата недела, Gilbert е Рок Игри ДОО, најави дека е преземањето на раководството на Потковица Кливленд, Потковица Синсинати и ThistleDown тркачката патека казино.Почнувајќи во јуни 2016 година, рече својства ќе има нови имиња и нови награди програма по нивната поврзаност со Цезар Забава завршува.Вести побарано некои од Gilbert клиенти да се подигне нивната загриженост за губење на Цезар Вкупно Награди програма, која им овозможува да заработи попусти дека тие може да го откупи во сите Цезар места.Рок Игри е решение е да им овозможи на коцкари да ги пренесат своите поени и статус во нова лојалност програма, но Универзитетот во Невада Центар за Игри Истражување Директор Дејвид Шварц кажано Cleveland.com Gilbert може да ја изгуби своите клиенти, ако тој не ќе нудат награди кои може да се искупи во Лас Вегас.Според Schwartz, коцкари во Охајо, и може да се движат на две казина—Холивуд Казино Колумбо и Холивуд Казино Толедо—кои се во сопственост од страна на Националните Пен Игри, која нуди Marquis Награди програма која им овозможува на коцкари да ги користите поени и награди на компанијата две дузина коцкање објекти.Шварц кажано вести штекер дека Gilbert или може да се стекнат со казино во Лас Вегас или да формираат алијанса со оној што ќе овозможи Рок Игри да понуди подобар награди програма.Сепак, Шварц вели сè зависи од "колку длабоко" Gilbert е џебови се.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобриот онлајн казино добредојдовте бонус без депозит.