Boomtown казино вклучена biloxi мисисипи

држава њујорк спортски коцкање

Џеб Кралевите Ltd., ореви & завртки облека зад Full Tilt Покер, е создавање на 100 работни места во својата Cherrywood Наука и Технологија локација Парк во Даблин.Одредени работни места вклучуваат измама аналитичари за италијански, германски и француски пазари, како и услуги на клиентите на агенти да се справи со норвешка, Јапонски, грчки, руски, хебрејски и корејски клиенти.Дополнителни мислења ќе донесе бројот на вработени оперативни надвор од Даблин канцеларија за само под 800 – речиси двојно бројка на вработени на иста локација во април 2009 година boomtown казино вклучена biloxi мисисипи. Џеб Кралевите' последни откриени финансиски бројки (крај на април 2009 година) покажаа намалување во pretax профит од €8m да €5.9 m, додека бруто профит падна од €47.1 m €44.7 м.Но доволно за #2 покер сајт, она што за #1? Најновиот член на PokerStars Тим Про, Џонатан Duhamel, е донесена на EPT Deauville High Roller настан.Додека €203k награда веројатно претставува како голем интерес Duhamel заработил од освојувањето на Светската Серија на Покер во ноември, секој малку помага, особено со PokerStars, наводно, скратување на своите про списокот расходи.Како и за EPT Deauville Главниот Настан, таа чест отиде да Lucien Коен.47-годишниот Parisian штетници контрола сопственик на фирма искоренета во Шведска е Мартин Jacobson да се земе титулата и €880k ден на исплата.Ова означува прв пат Французинот има освоено EPT настан на домашна почва, и е исто така Jacobson христово второ место EPT заврши оваа сезона (другиот бил на EPT Vilamoura во август минатата година).Знаете, еден човек може да се користи за да се секогаш да се биде деверуша ако таа чест чуваат шест-слика проверки тркалање во.Само да кажам.Конечно, удели бледо за споредба, но congrats се сите исти да Петар McAdams за да стане 2011 е првиот Grosvenor велика БРИТАНИЈА Покер Турнеја шампион boomtown казино вклучена во њу орлеанс. McAdams победи областа на 207 да се земе GUKPT Манчестер насловот и г 57k награда.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre држава њујорк данок коцкање добивки.