рулет се прелива кадри де осветлена

како да се направи казино чипови

Nektan САЛАДИН веќе воспоставена себеси како наградуван меѓународни игри технологија платформа, и сега тие се учи добивката на неколку прецизното се движи и иновации.Во петок, Nektan најави дека приходи се зголеми од 5.9% да £5.4 милиони ($7.05 милиони евра) за третото тримесечје во тековната фискална година која завршува на 30 јуни 2019 рулет се прелива кадри де осветлена. B2B приходи придонесе најмногу, се зголемува за 75% до £0.35 милиони ($457,241) од £0.2 милиони ($261,281) во вториот квартал рулет се прелива caisse en bois. B2B приходи за Q3 FY2019 е исто така 322% повисока од претходната година период.Сепак, не се сите вести во Nektan беше добар.Компанијата најави дека тие се забележува пад во нивната B2C приходи, како seasonality и прописите во рамките на Обединетото Кралство и Шведска играше значајна улога во намалувањето на приходите од третиот квартал на 2018 рулет се прелива cabine де туш брицо депо. Компанијата, сепак, е јасно охрабрени од голем број на последните иновации и дополнувања кои треба да играат значајна улога и нивните приходи броеви врвот на третиот квартал од оваа фискална година.На Март 11, компанијата потпиша договор со Addison Глобалните е MoPlay да обезбеди повеќе од 700 различни игри за нивните казино операции.Овие станаа некои од најпопуларните игри на пазарот денес, не само затоа што на платформа се гради во HTML5 но исто така и поради начинот на кој мобилен тие се подготвени.Само две недели подоцна, Nektan беше врати на повторно, потпишување договор со игра инвеститорот Wazdan.Како дел од договорот, Wazdan ќе го обезбеди 110 нови игри, давајќи Nektan голем избор на премиум апликации и игри кои тие би можеле да се нудат на потрошувачите како и на нивните партнери.Во почетокот на април, Nektan го зголеми своето Б2Б портфолио, создавање на нови партнерство со Bede Игри.Новиот договор ќе им овозможи Nektan да се дистрибуираат нивните E-лајт игри низ Bede платформа.Оваа даде компанијата на голем број на игри, како и дополнителни платформи по кои ќе ја дистрибуира своите придонеси.Со овие видови на потези, јасно е дека Nektan е во потрага да се воспостави себе си како лидер во онлајн игри технологија.Тие веќе доби неколку награди за игри произведени од компанијата, но сега имаат дополнителни можности да се дистрибуираат низ широк спектар на платформи.Казино операции продолжи да биде уште една област каде што Nektan е во потрага да се прошири.Неодамна тие потпиша договор со најголемиот казино оператори во Палм Спрингс, Калифорнија да ги донесат нивните возбудливи нови дигитални игри на оние оператори.Ова треба да ви помогне да се вози приходи на уште поголема, се зголемува од кои на последните квартал.Дополнителни платформи и придонеси треба да помогне да се направи дека 6% зголемување изгледа paltry во споредба со она што ги чека.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се направи казино чипови.