вегетаријанската ресторани во близина на казино foxwoods

нов отворен казино во близина на мене

На Ричмонд казино предлог ќе научат нејзината судбина на Ноември вегетаријанската ресторани во близина на казино foxwoods. Во текот на следната 75 дена, жителите во Вирџинија главен град ќе биде преплавен со маркетинг места.Целта е да се обидува да ги убеди еден или на друг начин како да се гласа за предложениот $600 милиони потфат наречен ЕДЕН Казино + Одморалиште.Градско.Што е медиумски конгломерат кои се појавија од наддавање како градот е казино развој партнер, и таа вели, тоа се случува сите-во на ад блиц.Урбан Еден Извршен Заменик Претседател на Карен Wishart кажано 8News во Ричмонд дека компанијата е пали повеќе од 75 билборди промовирање на економските придобивки на гласање "да" вегани vs вампири слот демо. Ние се случува да се направи сè што можеме да направиме за да ја шириме нашата добра порака," Wishart објасни.Ричмонд, кои се жители биле подложени на коцкање реклами од градот квалификуван според законодавството на помина минатата година и потпишан од страна на Gov. Ралф Northam (D) кој им овозможува тоа да се разгледа авторизирање на казино.Ричмонд fielded шест квалификациите за casino resort понудите, со DC-врз основа на Урбаните Една победа надвор.Градско соработува на својата Ричмонд казино извршување со Полуостров Пацифик Забава.Игри на фирмата функционира казино установи во Њујорк и Ајова и ќе трае пет Rosie Гејминг Emporium историски коњ тркачки игри салони во Вирџинија.ЕДЕН Казино + Одморалиште, ако одобрена на 2 ноември од страна на градот гласачи, ќе биде изградена за слободни земјиште се наоѓа само на југ на Филип Морис тутун растение заедно со I-95 во Walmsley Бул.и Трентон Ave.Градско вели одморалиште ќе создаде 3,000 изградба работни места, и околу 1.500 постојани позиции.Просечната плата за полно работно време на работниците, вклучувајќи бенефиции, ќе биде околу $55,000 вегетаријанската храна во foxwoods казино. Додека градско е возен од неговата кампања преку билборди и на телевизија, радио, и социјалните медиуми, казино опозицијата е, исто така, вадење на нејзиниот глас.Ричмонд за Сите (RFA), коалиција која вели дека нејзината мисија е да "се борат за домување, образование, животна средина, и расна правда", е предизвик казино движење.

RFA волонтери се оди од врата до врата се обидуваат да се убедат граѓаните да гласаат "не" на 2 ноември. Тие се, исто така, нуди двор знаци со порака спротивставени казино за оние кои се заинтересирани за прикажување. "Казина се екстрактивна индустрија дека ќе му ја одземеш на нашата заедница само да се направат неколку луѓе богатите," изјавил Квинтон Робинс, RFA политички директор, кој исто така живее во 8 Област каде казино ќе биде изградена нов отворен казино во близина на мене. "По canvassing за изминатите неколку недели, тоа ми е јасно дека моите соседи се загрижени за тоа како ова казино ќе му наштети на местото кое што го нарекуваме дом." Во пресрет на успешна глас, Градот на Ричмонд е во моментов спроведување на јавна анкета барање на жителите, како $беа 25,5 милиони однапред плаќање градско, ќе придонесат треба да бидат потрошени.Онлајн анкетата се затвора на 6 септември. Полуостров Пацифик Забава има два големи избори, за да се задржи табови на.Заедно со ноември 2 изборите во Вирџинија, на службените лица во казино компанијата ќе биде на работ на своите места 11 дена подоцна, на 13 ноември, кога на гласачите во Луизијана главата на нивните избирачки места.Полуостров Пацифик е надевајќи се да се изгради $325 милиони casino resort во Св.

Tammany Парохија е Slidell.Компанијата, како што е случај во Ричмонд, треба просто мнозинство поддршка на казино ливче прашање да победи на одобрение за своите игри потфат. њу орлеанс казино куглана.