типичен казино стан андроид преземете

слотови одмор неограничен број на монети андроид

Мичиген е Дом на Претставници донесе коцкање експанзија пакет среда дека ќе ја легализира спортско обложување, онлајн игри, и дневни фантазија спорт.Но додека постои апетит во законодавниот дом да ја легализира овие форми на игри, Мичиген е Демократскиот Гувернер Gretchen Whitmer се случува да треба убедлив.
Whitmer вето онлајн игри на законот кој беше донесен од страна на пратениците минатата година, исто како и нејзиниот претходник, Рик Снајдер, неочекувано вето на уште една година претходно. Whitmer е загрижен дека се легализира спортски обложувања и онлајн игри, ќе cannibalize постојните онлајн лотарија приходи, која ја поддржува државата Училиште Помош фонд.Тоа е теорија што нели се родени во споредливи држави, како и Њу Џерси.Сепак, последниот збор од гувернерот за статистика е дека Whitmer не се смени својот став. "Ние продолжуваме да имаат приходи загриженост во однос на сметки" негативните влијанија на Училиште Помош Фонд," Тифани Браун, spokeswoman за Whitmer, изјави Детроит Слободни Притиснете среда. "Администрацијата има преземено секоја средба што сте биле поканети да однос на ова законодавство, и ќе продолжи тесно да соработува со законот спонзор, племенски лидерство, и засегнати страни да се обид да се реши нашите проблеми." Whitmer има рече дека таа е подготвена да се разгледа спортски обложувања и онлајн игри ако Претставник Брант Iden (R-61-ви), главен спонзор зад записи, значително ги зголемува даноците за операторите.Но Iden законодавството е нужно операторот-пријателски затоа што тој имал да ги обедини државните различни засегнати страни зад тоа.Ова ги вклучува на државата 23 племенски казина, кои се природно сомнителни на комерцијални коцкање проширување. Iden зголемување на даночната стапка малку, да 8.75 проценти на бруто игри на приходите, но не доволно за Whitmer, кој има потврдено извештај препорачува 15 проценти.Даночната стапка отиде на север.Ние добила повеќе од половина од она што таа го праша за на двете [интернет коцкање и обложување спортски]," Iden кажано Детроит Вести типичен казино стан андроид преземете.

"Парите се насочени кон училиштето помош фонд.Мојот директивата, од она што јас отсекогаш слушнале, беше " заштита на училиште помош фонд.' Верувам дека овие записи се направи тоа.Па тоа е многу збунувачки за мене кога гувернерот вели дека тие не се во поддршка." Iden се пожали На Детроит Слободен печат дека тој беше разочаран гувернерот направија никаков обид да се вклучат со комисијата за спорт на вложување во последниве месеци вип slots делукс слот машини. "Ние работам на тоа, за 10 месеци и време и повторно, ние го нуди гувернерот можност да обезбедат повратни информации и таа ни рече таа беше премногу зафатен да се вклучат со нас", рече тој. "Ние имавме гласови денес и ние сакаме да се движат на пакет напред .. слотови одмор неограничен број на монети apk. И знаете што велат во старата поговорка, 'Куќата секогаш победува,'", додаде тој слотови одмор неограничен број на монети андроид. Iden верува дека спортско обложување ќе генерира до 30 милиони долари во приходи за државата годишно, врз основа на проценетата обложување пазар во вредност од $225 милиони.Тоа е за сите пари.Она што за вредностите.Како можеме да го задржи деца од кои им се нудат во оваа.Ние го отвори Марихуана без оглед на она што Ментално Здравје професионалци се каже.Тоа е портал дрога.Нашиот град ајде луѓе шетаат пиење алкохол во центарот на шопинг области.Рекреативни марихуана е легална.Не можеме да зависи од никого да не заштити.Се надеваме дека ќе имаме доволно персонал за спроведување на законите и Менталното Здравје на стручните лица да ги задржи луѓето безбедно.Па и луѓето можат да пијат/пушат и да добие во својот автомобил со нивните деца и drive home.Она што на земјата го има нашата Држава да стане?.