покер турнирите во март del plata

работни места на treasure island казино mn

Род Ајленд Гувернерот Даниел McKee е потпишан во законот за продолжување на тековната коцкање се справи со Меѓународните Игра Технологија (IGT) и Bally е Корпорација која ќе видите две компании се кандидира Род Ајленд е коцкање операции за следните 20 години.Законодавството, преименувана Марк A покер турнирите во март del plata.

Crisafulli Економски Развој Дело во чест на извршниот потпретседател на Bally кои се борат рак, обезбедува 1,100 работни места во локалната коцкање индустрија.Дела 2021-H 5223A и 2021-S 0040A беа спонзорирани од страна на Куќата на Говорникот К. Јосиф Shekarchi и Сенатот, Претседателот Dominick Ruggerio и ќе видите за спроведување $250M економски развој на план дека ќе ја штити државата е третиот најголем извор на даночните приходи.Дел од тој план, ќе видите реновирање и проширување на Твин Реката Казино Хотел во Линколн вклучувајќи надградби на казино е коцкање технологија.Говорејќи на новото законодавство, Говорникот К покер турнири во порторико. Јосиф Shekarchi рече: "Ова законодавство се зголемува приходи на нашата држава и ја задржува критична работни места.Јас сум горд на начините на кои ние бевме во можност да се подобри оваа легислатива во текот на законодавниот процес да се направи тоа се повеќе од корист за даночните обврзници на Род Ајленд, и благодарни на Сенатот Претседателот Ruggerio, кој одигра значајна улога во донесувањето на двете компании заедно." Сенатот Претседателот Ruggerio додаде: "Сенатот Финансии Комитет презеде сеопфатен преглед на овој предлог и развиена легислатива што ги штити повеќе од 1.000 работни места, гаранции значајни капитални инвестиции, и се задржува на државата трети најголемите приходи поток.Јас сум благодарен на Говорникот Shekarchi за работа за подобрување на предлог за понатамошно корист на државата, и да IGT и Bally за нивната континуирана партнерство и вложување во нашата држава." Договорот, исто така, вклучува договор дека Род Ајленд унија работна сила, ќе бидат главните изведувачи за 18-месечно $100 проширување на Твин Реки.Други клучни моменти на новото законодавство содржи договорот од страна на двете услуги да се обезбеди дека игри подови и работни машини продолжи да вози повеќе од $300 МИЛИОНИ годишно на државата заедно со неколку клучни подобрувања на постоечката технологија покер турнири во малага. Bally е, исто така, се согласи да го лоцира својот корпоративното седиште во Промисла создавање на 30 нови работни места, додека IGT се согласи да остане со седиште во градот.Почетна лиценцирање надоместокот е зголемен од $25M да $27M додека Bally заложбата за закуп комерцијален простор во Промисла е зголемена за 40% 20.000 квадратни метри.По потпишувањето на ново законодавство во законот, Гувернерот McKee рече: "Овој договор е драстично подобрена, бидејќи прво да се воведе во 2019", рече Гувернерот McKee работни места на treasure island казино mn. "Овој договор обезбедува дополнителни економски развој бенефиции за Род Ајленд, подобро да се плати за Род Ајленд работници, и ги подобрува нашите игри на конкурентноста.Ние се заблагодарам на нашите локални партнери за доаѓаат заедно за да се финализира овој договор.Ова не е само важен извор на приходи за нашата држава, но вработува илјадници Род Островјаните и обезбедува одлична причина да го посетите Род Ајленд.Му благодарам на претседателот и Претседателот на Сенатот за нивното лидерство во подобрување на овој предлог." Ciaran има една деценија искуство со пишување за некои од најголемите имиња во eSports, покер и казино индустрии.Коцкање Вести-Сајт со ХУМОР работни места на ѕвезда казино голд коуст.