е покер wsop стан лажирани

вилијам хил во живо казино комп поени

Tabcorp exec за да се пополни COO улога Австралиската игри оператор Tatts Група најави пензионирање на главен оперативен директор Barrie Fletton кој има поминато кумулативни 24 години со компанијата е покер wsop стан лажирани. Fletton ќе ја напушти позицијата на крајот на ноември 2016 година да се наследи со Brendan Parnell кој се приклучува на компанијата од Tabcorp каде што неодамна се одржа позицијата на управниот директор на Меѓународниот.Во врска со вести, главниот оперативен директор Neale О'Connell има поднесе оставка неговата позиција да продолжат со можност во кои не се поврзани индустрија во неговиот роден град Мелбурн.О'Connell, кој е со Tatts Група за кумулативна 12 години, ќе ја напушти компанијата во февруари 2017 вилијам хил во живо казино се најавите.

Пребарување за негов наследник е во тек.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 вилијам хил во живо казино надолу. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. вилијам хил во живо казино комп поени.