фото geant казино bourg де peage

хард рок казино albion патот

Херој Покер има официјално се качиме до нејзиниот поранешен дом на Merge Игри Мрежа, иако каде нашиот Херој ќе завршат следната останува мистерија.По неколку недели шпекулации, Херој извршен ДИРЕКТОР Давид Јунг, отиде на 2+2 форумот во четвртокот да се објави играчите ќе бидат префрлени на еден од "склопот на Спојување партнери," ефективно веднаш.Ветува на "целосна ажурирање во следните неколку дена на местото каде Херој се случува," Јунг осврна на досегашните проблеми со Спојот со изговарање на двете компании "не се случува иста насока било подолго и тоа само не го прават смисла од двете страни да продолжат." Тоа, рече, Јунг, рече Спои "го стави играчите прв во оваа транзиција процес," што значи VIP точка салда и турнир билети ќе бидат префрлени на играчите нови сметки.Херој беше еден од три кожи – заедно со Црна Чип Покер и RPM Покер – кои се поддржани од Merge е Покер Maximus III tourney непосредно пред картички се занимаваа.Црна Чип оттогаш слета на Победа Покер Мрежа, додека ВРТЕЖИ во минута слета во wastebasket (RPM играчи беа поканети да се приклучат на покер соби поврзани со Jazette група на sportsbooks).Две други се Спојуваат кожи – Блеф Соба и FeltStars – затвори во октомври.Тоа е груб возење за Соединување со оглед на поаѓање на извршен ДИРЕКТОР Ентони Тејлор во септември и мрежата одлука да се прекине P2P трансфери наредниот месец и да се префрлат своето основно кожи текот на Jazette касиерот.Губење на ликвидноста претрпе од страна на Ongame Мрежа преку оваа недела закажани се префрлат на Bwin.com's покер играчи на PartyPoker е малку намали со доаѓањето на играчи од шведската оператор Redbet Игри Ltd.На две-годишен договор RedBet потпишан со Ongame новите сопственици Amaya Игри ќе ви овозможи Ongame да добредојдовте играчи од RedBet.com, поранешен Entraction/IGT кожата, плус сестра сајтови Whitebet.com и Heypoker.com.За да го прослават доаѓањето на Bwin играчи, PartyPoker лансираше мобилен стан за Андроид уреди работи на Android 2.1 или повисока.Апликацијата моментално е достапен само во бета форма, нудејќи Texas Hold ' em парични игри и Партиските Раш Покер клон FastForward Играчи кои ќе сакате да ја користите апликацијата за вистински пари игри треба да имате постоечка Партија сметка и не постојат депонирање или повлекување опции досега, за да не чак од вашиот десктоп компјутер само уште.Во стан е игра-пари на владата очигледно не бара такви функции, па се скрши се надвор.Придружник на iOS апликација е очигледно во развој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre фото geant казино bourg де peage.