казино во близина на беркли спрингс wv

казино покажува во атлантик град њу џерси

нов сет на техничките стандарди за покривање дилер-управувана електронски маса игри (ETGs), а стапи на сила во Макао во понеделник.Сет на стандарди – издаден од страна на градот е казино регулаторот, Игри на Инспекциски надзор и Координација Биро – е прв од ваков вид да се фокусира на ETGs кои се потпираат на употребата на дилери во живо.ealer-управувана ETGs користите живеат дилер да се подготви картички или се справи со коцки или спин на рулет тркало, но се користат електронски технологија за поставување на влогот и за залог населба.Голем број на инвестиции аналитичари покривање на казино индустријата се рече дека употребата на живи дилер апелира до Азија играчи понекогаш и сомнителни на целосно автоматизирана игри уреди.Брзината на обложување е можно преку ваквата технологија апелира до казино managements, бидејќи тоа може да се произведе подобар принос по игри седиште, дури и во помала минимум облози отколку обично се гледа во традиционалната телевизија-дилер маси.о дилер-управувана ETGs, едно казино член на персоналот – често поврзан со видео во живо на голем екран кој лесно може да се смета од страна на голем број на казино играчи кои живеат во редовите на игри терминали flanking справување позиција – може да послужи многу повеќе играчи истовремено отколку што може да традиционален табела дилер.р Чун додаде дека Рајот Забава е "технички надлежни" за да се задоволат барањата на новите стандарди, и да им се помогне на клиентите да се обезбеди нивната машини се во согласност казино во близина на беркли спрингс wv.

Во иднина, ќе продолжи да се започне нов дилер-управувана ETG машини и други електронски игри на опрема и системи за да се обезбеди казина со повеќе насочуваат и подобрени производи," Г-дин Чун додаде, како што е цитиран во соопштението. казино покажува atlantic city nj.