ѕвезда казино бризбејн кодекс на облекување

телефонски број за ameristar казино во st-чарлс мисури

На Сахара Hotel & Casino беше голема Лас Вегас атракција за години – 59 вкупно, како што, впрочем.Тоа беше често посетени од сака на Френк Синатра, Дин Мартин и Sammy Davis Jr.

– дел од група која беше подобро познат како Стаорец Пакет – и, конечно, подлегна старост во 2011 година ѕвезда казино бризбејн кодекс на облекување. Тоа тогаш беше купена од страна на SBE Група и преименувана на SLS Лас Вегас пред да биде продаден повторно минатата година на Meruelo Група ѕвезда казино бризбејн завршување. SBE потроши $415 милиони евра за реновирање на некогаш популарните место, вклучувајќи ребрендирање на SLS Лас Вегас, но сепак, тоа претпријатие никогаш не произведува резултати се наменети и местото на одржување е нов сопственици сега се надевам дека промената на името ќе помогне да се зголеми приходите.Ако е така, таму не би се подобар избор од она што се возеше на казино на својата поранешна слава.На SLS е сега се случува да се нарече, уште еднаш, на Сахара.Според Витално значење Вегас, вести штекер што го покрива речиси сè што се од значење што се случува во Вегас, промената е веќе во делата и може да се докаже да биде многу профитабилен за сопственост.На сајтот на сопственикот, Скот Roeben, се наведува, "Преименувањето SLS како Сахара е брилијантен потег.Таа се пушта по storied историја на казиното, додека зачувување на метрички пеколот-тон пари од играње до некоја постоечка бренд наместо да се обидува да создаде нов еден од нула." Под SBE е контрола на SLS видов постојан одлив на парични дека тоа никогаш не може да се смени.Додека малку успешни на прв, тоа на крајот изгубил стотици милиони долари и конечно беше во можност да се исклучи во сопственост на Meruelo Група ѕвезда казино бризбејн отворање часа. Meruelo е извршен ДИРЕКТОР, Алекс Meruelo, веќе докажани себе со Големиот Сиера Одморалиште и Казино во Рено, кој тој го купи во 2011 година, и е подготвен за уште еден предизвик.Тој рече дека кога Meruelo купи SLS, "ми беше кажано дека нема начин во пеколот, дека јас ќе бидам во состојба да го Големиот Сиера наоколу.Ако можам да се сврти на Големиот Сиера Одморалиште, јас може да го направите тоа на SLS." Сепак, постојат одредени предизвици пред нас.Местото се наоѓа на северниот крај на Лас Вегас Лента.Овој дел е борејќи се за последните неколку години, како Лас Вегас комерцијални пејзаж промени и многу проекти имаат faltered.Во прилог на SLS, на овој дел од Газа бил дом на Среќен Змеј, која никогаш не ја видов профит ќе банкротира пред помалку од две години по отворањето, и Fontainebleau дури и не успеваат да имаат изградба заврши пред тоа се сретна својата смрт.Дека имотот е да стане Дру, но нема да биде подготвен за уште неколку години.Дури и Дру сопственик, Derek Стивенс, не е убеден дека имотот ќе преживее.Кога тој купен во јавна аукција, рече тој, "јас прашањето за тоа дали или не што може да биде прифатливо казино локација." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre телефонски број за ameristar казино во st-чарлс мисури.