слот места и вработување во близина на мене

jumba залог казино 100 без депозит бонус кодови

Канадскиот онлајн коцкање оператор Amaya Игри има освоено одобрение за нејзините корпоративни rebrand како Ѕвезди Group Inc. Amaya одржа својот последен годишен генерален состанок во Варшава во средата, во кој се одобрени од акционерите на компанијата планираат да rebrand своите операции за подобро да се одрази на доминација на својот предводник на PokerStars бренд.Брендот switcheroo се очекува да биде направено договор до крајот на август.Тоа е сугерираше дека Amaya желба да rebrand исто така е наменет да се дистанцира од било бавни асоцијација со Amaya поранешниот извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov, кој е чека ноември судење на кривични пријави за инсајдерско тргување поврзани со Amaya е 2014 стекнување на PokerStars матична компанија, Рационално Група.Канадскиот Притиснете го цитираше Amaya извршен ДИРЕКТОР Rafi Ashkenazi велејќи бренд rejig не беше поради Baazov имаат 'расипани" на Amaya бренд, туку само одраз на компанијата имајќи ја пролее неговата не-основни операции во последните неколку години, за подобро да се фокусира на одгледување на PokerStars бизнис слот места и вработување во близина на мене. (Без разлика, ставајќи растојанието помеѓу компанијата и Baazov е во тек скандали веројатно не боли.) ADIEU, МОНТРЕАЛ.. слот placa меј nao funciona. ЗДРАВО, HOGTOWN во средата состанокот, исто така, видов акционерите одобри Amaya е планираат да се преселат во Торонто за да го "повеќе ефикасно да управуваат со својот бизнис и работи" и да се приспособат на очигледна неподготвеноста на нови CFO Брајан Кајл да се преселат во Amaya поранешниот СЕДИШТЕТО во Pointe-Клер, Квебек. Amaya е новиот шеф на канцеларијата се состои околу 20 клучниот кадар ќе почне да се вкорени во центарот на Торонто, во јули, со целосна СЕДИШТЕТО потег се очекува да се заврши до август.Уште 300 Amaya технологија staffers се веќе plying нивната трговија во Ричмонд Рид, населба северно од Торонто. Amaya вели својата Монтреал присуство ќе се намали на мал финансии тим во Griffintown опфаќа околу 15 staffers за време се, и Ashkenazi кажано Ла Пресе дека ако CFO Кајл "сака да го измени начинот на Монтреал канцеларија е структурирана, тој може." Минатата недела, Amaya додаде уште еден нов име на извршниот редови по назначувањето на поранешниот Playtech и Научни Игри ветеран Џери Bowskill како компанија е новиот главен технологија службеник jumba залог казино бонус кодови. Ashkenazi беше и самиот Playtech ветеран, пред влезот на Рационално Групата во 2013 година jumba залог казино 100 без депозит бонус кодови. ИНДИЈА за ЗАЕДНИЧКО ВЛОЖУВАЊЕ ВО ДЕЛАТА Зборуваат на маргините на состанок во средата, Ashkenazi се обратил до компанијата интерес во Индија е неискористен онлајн покер пазарот. Ashkenazi рече Amaya е главниот оперативен директор Човек Темплари беше во преговори со неидентификувани лиценцирани Индискиот оператор во врска со потенцијалот за тај-up што Amaya се надева да се склучи подоцна оваа година. Ashkenazi наречена Индија "доста возбудлива пазар" врз основа на своето население од 1,3 б души и неговиот висок паметен телефон пенетрација jumba залог казино слободен врти без депозит. Ashkenazi проценува дека Индија е онлајн покер на пазарот може да биде во вредност до $150m во неколку години и предложи Amaya/Ѕвезди конечно ќе се биде ", како и обично лидер на пазарот кога станува збор за покер." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre преземете ву танг од френк казино.