известување казино добивки на даноци

како не можете да победи на craps

Tohono О'odham Нација функционери објавија дека нови Дијамант Пустината Запад Долина Одморалиште ќе биде отворање на вратите на 20 декември.Новиот хотел и казино имот веќе се гледа на прв гејмерски машини, се инсталира на казино игри подот.Казино наоѓа во Glendale ќе биде лансирање во само неколку недели, и покрај регулаторни прашања племето има со кои се соочуваат за време на изградбата.Официјални лица во Аризона тврдат дека Tohono О'odham Нација е во спротивност на договор со државата датираат од 2002 година известување казино добивки на даноци. Според владата на земјиште во Glendale во сопственост на племе не е да се користи за коцкање услуги.На Аризона Одделот на Игри за Спроведување, исто така, одби да му даде на племето дозволи се потребни за да понуди Класа III игри.Освен ако племе преовладува во федералниот суд за лиценца не се употребува за сопственост и без оваа лиценца, казино не ќе биде во можност да им понуди на маса игри или во Лас Вегас стил слот машини и вистина-шансите видео покер.Племенски претставници укажувавме постојано повторува дека коцкање место ќе биде лансиран како што е предвидено, и покрај успеси.Имотот ќе им понуди бинго гејмерски машини кои спаѓаат во Класа II игри категорија.Ова ќе биде игри опција слични на слот машини.Племиња не треба да има држава одобрување да работат како Класа II објект на суверени земји.Проектот за Развој на Директорот на казиното, Ренди Howe, заедно со дополнителни племенски и казино игри функционери изјави локалните медиуми дека тие се решени да ја погоди декември 20 отворање на датум.Со отворањето, племето ќе биде во Фаза Еден дел од нивните казино комплекс.Ова ќе вклучува само над 1.000 гејмерски машини, бар и храна суд.Казино кат ќе се состои од 40,000 квадратни метри на просторот.Целиот предел е закажана да се заврши до крајот на 2017 или почетокот на 2018 известување коцкање загуби на 1040. Ова ќе вклучи вкупен простор од 130.000 квадратни метри земја во која колку што 85,000 квадратни метри е наменето за казино игри.Хотели, конференциски центар, спа, забава и јадење опции, исто така, ќе бидат вклучени.Може да се почека Што сакаш од мене да кажам вашата ќе биде десет минути од мојата куќа збогум Вегас здраво glendale како да се победи во казино слот машини.