она што коцкање загуби се одбие

climatiseur на рулет pas cher

Јапонски бадминтон е сериозен бизнис во Азиската земја.Иако не е толку популарен како безбол, Сумо борење и кошарка, бадминтон е широко се одигра во паркови и rec центри низ Јапонија.Конкуренцијата во бадминтон меѓу Евроазискиот нации е интензивен, со Кина како жестоко како што тие доаѓаат.Со Рио 2016 Година Летната Олимпијада помалку од четири месеци далеку, Јапонски бадминтон беа ентузијасти со нетрпение предвидување гледајќи ги своите продиџи Kento Momota, втор во светот-рангиран играч, се натпреваруваат против играта е најдобар меѓу Азија спортски stratosphere.Но сега се чини малку веројатно Momota ќе се прави патување во Бразил на сите, по што излегоа на виделина дека тој и teammate постојано се посетени нелегална казино во Токио.Говорејќи на прес-конференцијата во петокот, Momota и teammate Kenichi Tago примен во посета на нелегално коцкање места во нивната земја она што коцкање загуби се одбие.

Tago pleaded неговиот случај, дека тој е виновен.Играта е 63rd-рангиран играч вели тој стана зависник од игри на среќа, а во меѓународни турнири, каде што коцкање е легално. "Сето тоа е мојата одговорност да се стави Momota во оваа ситуација.Јас ќе ја искористам казнување јас сум дадена.Јас би се прифати дека јас повеќе нема да биде во можност да игра бадминтон . .Јас би сакал Momota да биде дадена уште една шанса." Коцкање во Јапонија одамна е забранета, но движење за санација на законот доби на интензитет по Меѓународниот Олимписки Комитет доделена Токио во 2020 Летната Олимпијада назад во 2013 година она што коцкање загуби може да ви го одземе.

Поврзан со земјата економскиот статус дека е во голема мера се смета дека е на работ од рецесија, пратениците во Јапонија motioned да ја легализира земјиште базирани на казина, за да се подготвени на земјата во времето за да профит надвор спортско обложување во текот на Летните олимписки Игри.Но импулс fizzled, и во јануари, владеачката Либерално Демократска Партија (лдп не) гласаа против воведување на законот за легализирање казина.Намалувањето на VIP игра во Макао и подемот на средната класа во платите во Кина има направено Јапонија пожелно туристичка дестинација, но тоа е регион што ќе останат слободни казина засега.Со такви строги закони и повеќе од 127 милиони жители во 10 најнаселен земја во светот, не изненадува тоа бројни инциденти на коцкање повреди се случуваат секоја година.Само минатиот месец, Јапонскиот бејзбол стомна Kyosuke Такаги беше забранета од спорт за 12 месеци и парична казна $45,000 по тој призна за коцкање на игри.И двете бадминтон ѕвезди би можеле да се соочуваат со уште поостри казни. Tago, наводно, го посетија нелегални казина во Јапонија 60 пати во текот на последните две години и изгуби околу 10 милиони јени (US$91,800) climatiseur мобилни chez geant казино. Momota наводно придружени Tago шест пати, иако тоа е нејасно колку пари тој го помина. "Со оглед на имавме толку многу влијание во бадминтон и спортски кругови, како и во општеството, ние ќе мора да им даде остри казни," службен со Momota клубот рече climatiseur на рулет pas cher. Momota има освоено околу 250.000 $за играјќи бадминтон во неговата кариера.Конечната одлука за тоа дали да се дозволи Momota во Летната Олимпијада се очекува во наредните денови.Во целосен контраст во Јапонија е zeitgeist, единствената област каде што Америка се смета коцкање е местото каде што линијата треба да се подготват за спортски ѕвезди е кога станува збор за спортско обложување, во рамките на нивните лиги.Пит Роуз е забранил внесување на бејзбол Сала на Славата за обложување на неговите игри.Но, кога станува збор за само коцкање по себе, ако НИ казнет спортски ѕвезди само за внесување на казина, кој никој не го смета за кривично дело во себе и за себе, тоа би можело да се тврди дека половина од сите тим основи ќе исчезне.Во принцип, практично нема криминал, се чини дека да се биде доволно stateside да се забрани плеер од областа за живот.На МАК е речиси infamously lax, со поранешниот куче борец кој мачени и убиени стотици canines сега назад по издржување на кратка реченица, да не зборуваме за виртуелна епидемија на семејно насилство ситуации кои се малку повеќе од шамар на рака, за повеќето играчи.И во други Американски спортски лиги, НБА повторно играч кој откако отиде во трибините и удирани со тупаници фан, додека MLB има бројни ѕвезди играње кои биле осудени за користење на стероиди..