индискиот казино во близина на феникс аризона

сите можни покер рака комбинации

Лари Householder (R-Glenford) — на Охајо јазик на Куќа — беше еден од пет луѓе уапсен рано во вторникот од страна на федералните власти во врска со $60 милиони рекетирање и мито шема.На парцела, наводно, центрирани околу обид да се помине спас за две нуклеарни централи во state.
By вторник попладне, Householder — голем поборник на спортски обложувања бил кои го поминале својот комора кон крајот на Мај — соочуваат повиците да се повлече од неколку лидери на држави, вклучувајќи Gov индискиот казино во близина на феникс аризона. Мајк DeWine (R) и државниот Сенат Претседателот Лари Obhof (R-Медина).Во објавувањето на вестите од НАС правобранителство, органи allege Householder и другите уапсени, успеа да ги порази ливче иницијатива за укинување на $1 милијарда план да се задржи на нуклеарните централи од затворање.Лицата кои добиле $60 милиони евра од непрофитна посебен интерес група наречена Генерација Сега, кој исто така беше обвинет во случајот. Householder трчаше група, обвинителите тврдат, и тој доби $250,000 плаќања секој квартал од енергетски компании, со почеток во Март 2017 сите можни texas holdem раце. Оние обвинети во случајот се користи средства за поддршка на Куќа членки и кандидати кои ќе го поддржи Householder е напор да стане Куќа Говорникот од минатата година од страна на водење рекламите против своите противници.Оние кои победи на изборите гласаа за Householder како јазик.Претседателот, исто така, доби повеќе од $400,000 во фондови за своја корист.Кои пари отидоа за да реши тужба, плати за неговата Флорида дома, и јасно кредитна картичка долгови.Сите форми на јавна корупција се неприфатливи," ФБИ Синсинати Специјален Агент Задолжен Крис Хофман се вели во соопштението сите можни покер раце листа. "Кога корупцијата е наводно за да стигнат до некои од највисоките нивоа на нашата држава во владата, граѓаните на Охајо треба да се шокирани и згрозени." Householder се соочува со 20 години затвор.На другите обвинети во случајот се лобист и поранешен Охајо Републиканската Партија за Претседател Метју Borges, Householder кампања стратег Џефри Longstreth, лобист Хуан Cespedes, и лобист Neil Clark.Кларк — кои претходно работел како буџетот директор на државата Куќа Републиканската Кавказ — претставува како клиенти во Колумбо како Фер Игри Коалиција од Охајо, кој има за цел да ја промовира правната монета-управувана игри во државата, а Intralot САД, кој е изведувачот на државната лотарија.Глобалната гејминг компанијата служи како Охајо Лотарија е "големи игри добавувачот," според лотарија на веб страницата.Ниту НИ правобранителство изјава, ниту жалба во врховниот суд се споменува или значи Intralot.Сепак, во случај најмалку фрла некои неизвесноста во врска со изгледите на Куќа Бил 194 движат напред за време на сесијата, која ќе трае до крајот на календарската година.Дека законот, кој се донесени од страна на 83-10 гласаат на Мај 28, повици за државна лотарија за да управувате со спортски обложувања сите можни покер рака комбинации. Householder го поддржа нацрт-законот, спонзорирана од страна на државните Reps.
Дејв Гринспен (R-Westlake) и Brigid Кели (D-Cincinnati), велејќи дека тој верува дека државниот устав повика на лотарија за да се регулира спортски wagering каде да се купат покер масата мат. Intralot во моментов обезбедува спортски обложувања решенија за игри на среќа во Орегон, Колумбија, и Монтана.Порака до Гринспен не беше се вратил од вторник попладне.Додека HB194 е сега во државниот Сенат, дека телото е исто така разговарајќи свои спортски обложувања бил дека не вклучува државната лотарија.Сенатот Бил 111 повици за државата Казино Контрола на Комисија за регулирање на активност.Сенатот бил има пониска даночна стапка, 6.75 проценти, во споредба со Куќата е 10 проценти.Дека бил, сепак, има не доби слух од минатата година.Пратениците од двете комори се рече дека тие се подготвени да работат со едни со други за да чекан од законот кои ќе го положат двете комори. каде да се купат покер масата врвот во филипини.