Delai де reponse кредитна banque казино

казино со бонус веднаш senza deposito

Велика БРИТАНИЈА и Ирска sportsbook оператор Paddy Power е цензуриран од страна на велика БРИТАНИЈА Рекламирање Стандарди Агенција следниве контроверзниот рекламна кампања кој Флојд Mayweather.На конкурс, повика на bettors да се "Секогаш се обложуваат на црно" во изгради на боксер поновата борбата против Конор McGregor.Вкупно на девет претставки беа примени од страна на АС, во која е наведено дека насловот се содржани очигледна врска Флојд Mayweather е трка и како таков е веројатно да предизвика сериозни или распространета дело.И покрај пријавените расна конотации, на рекламна кампања беше потврдено од страна на Флојд Mayweather кои се на одлуката да се носат Paddy Power панталони извезена со слоганот во Лас Вегас тежат.Во соопштението Paddy Power ја бранеше својата одлука да го користи слоган, во која се наведува: "На линија е одобрена од страна на Mayweather кои го виде тоа како хумористични копаат во неговиот ривал пред борба.Текстот е, всушност, брендирани врз Mayweather е шорцеви за тежат-во, на барање на Американскиот борец е агенти."Букмејкерот, исто така, ги отфрли расна призвук на рекламата, повикувајќи се на слоган како референца за двете рулет и како препознатлив филмски цитат од 1992 година филм Патникот 57 како цитирани од страна на неговиот доведе актер Весли Snipes.Овој аргумент беше разрешен од страна на АС толку многу читателите на весници кои се вклучени ќе бидат запознаени со филмот понуда.Во својата одлука на АС призна дека огласот не бил негативен изјава во врска Флојд Mayweather е трка особено со оглед на боксер е одобрување на кампањата.Сепак, таа изјави дека рекламата прекршено КАПА код правило 4.1, во која се наведува: "сметаме дека читателите ќе сепак се навредени од поканата да секогаш се обложуваат на исходот на бокс мечот врз основа на боксер е трка, и порака дека бокс мечот беше борбата помеѓу две различни раси.Од тие причини, ние заклучи дека ад е веројатно да предизвика сериозен прекршок врз основа на раса." delai де reponse кредитна banque казино.