каде е најблиску казино да gallup ново мексико

казино слободни работни места во шри ланка

Март 2017 – Playtech BGT Спорт (PBS), водечки снабдувач на omni-канал спортски обложувања технологија, има пријавени се рекордни продавница SSBT перформанси за време на Cheltenham Фестивал.Промет е до значително на претходни неделни евиденција за време на Фестивалот, како клиенти ја искористи предноста на новите функции, вклучувајќи Најдобрите Коефициенти Гарантира и Среќа се Обложуваат Концесии.Тоа беше првиот Cheltenham Фестивал од PBS започна својот иновативен Трки Пост производ, кој вклучува целосен пакет на интегрирани содржини привлечен силно да се ниско-среден staking рекреативни клиентите.Обложување за време на фестивалот, исто така, видов споделување на облози на множители како што се Среќа 15s и Trebles расте како се повеќе и повеќе клиенти усвои пошироката функционалноста на SSBT, мигрирање кон повисока маржа, не-синглови се обложуваат видови. PBS' посветен специјалист за тргување тим ужива особено силна Фестивал, ослободување цени порано и нудат повисоки ограничувања, додека одржување на маргина.Џон Pettit, генерален директор на велика БРИТАНИЈА, Ирска, Азија и Австралија во шемата за фармацевтски бенефиции, рече: "Нашите фигури во текот на Cheltenham Фестивал биле многу позитивно, како што видовме рекордни коњ тркачки промет заедно со маргини кои ќе се обично се дружат со фудбал на SSBTs. "Со Националната само зад аголот, ние продолжуваме да обезбедат малопродажни операции со цврсти, профитабилни тврдење дека носи најдобар на дигитални да мало простор.Тоа е многу охрабрувачки дека дербито клиенти се сега усвојување SSBTs толку лесно како што фудбалот клиенти, кои се столб на терминал бизнис за неколку години." Голем број на дополнителни можности се планирани за PBS' на пазарот-водечки SSBTs во текот на наредните месеци, вклучувајќи ги и натамошно зајакнување на Најдобрите Коефициенти Гарантира bonusing и среќен час конфигурација, обезбедување на терминални клиент со опсег на функции и промоции појавување продавница нуди преку шалтер каде е најблиску казино да gallup ново мексико. PBS' терминали обезбеди обложување продавници со можност да се изгради пораст на приходите како клиенти се погледне за избор и динамиката на онлајн пазарот.За повеќе информации на оваа притиснете ве молиме или да се организира интервју со Џон Pettit контакт Плоштадот во Воздух на 0203 586 8272 или [email protected] За Playtech Playtech е лидер на пазарот во коцкање и тргување финансиски индустрии.Основана во 1999 година и се наоѓа на Главниот Пазар на Лондонската Берза, Playtech има повеќе од 5,000 вработени во 17 земји каде е најблиску казино да gatlinburg тенеси. Playtech е коцкање индустрија водечки софтвер и услуги снабдувач со повеќе од 140 licensees на глобално ниво, вклучувајќи многу од светските водечки регулирани онлајн, мало и мобилни оператори, земја-врз основа казино групи, владата спонзорирани субјекти, како што се игри на среќа, и отворање на нови членки операции во ново-регулирани пазари.Својот бизнис интелигенција-управувано коцкање софтвер нуди вклучува казино, во живо казино, бинго, покер и спортски обложувања.Тоа е пионер на omni-канал коцкање која, преку Playtech ЕДЕН, нуди оператори и нивните клиенти, лесна, во секое време, насекаде искуството на секој производ, секој канал (на интернет, мобилни и мало) и кој било уред со користење на една сметка и единствен паричник.Таа им нуди на маркетинг експертиза, софистицирани CRM решенија и други услуги за операторите кои бараат целосна клуч решение каде е најблиску казино да gainesville флорида.

Playtech BGT Спортски беше создадена во 2016 година, по стекнување на Најдобрите Игри Технологија и интеграција на други Playtech бизниси во еден спортски поделба.Основана во 2005 година, BGT е во првите редови на мало технологија во обложување и индустријата за игри оттогаш.Неговата само-услуга обложување терминали обезбеди автоматски wagering искуство на клиентите во различни земји низ светот.На краевите се испорача сеопфатен спектар на емитува, податоци, и цените модели кои се доволно флексибилен за да овозможи PBS е многу оператор партнери да се интегрираат своите цените гасови и одговорност менаџмент практики во системот. Playtech BGT Спортски нуди производи и услуги во двете земјиште-базирани и дигитални платформи и има глобалната стапало опфаќа четири континенти и повеќе јазици.За повеќе информации за Playtech BGT Спортски ве молиме посетете ја www.best-gaming.com Playtech е Финансии поделба работи и за B2C и B2B основа.Нејзините B2C фокусирани понуда е утврдена и расте онлајн CFDs брокер, оперативни бренд пазари.com.Своето Б2Б понудата вклучува поделба е заштитен платформа за тргување, CRM и back-office системите, како и нејзината ликвидност технологија платформа која обезбедува малопродажни брокери со мулти-средство за извршување, премиерот на брокерски услуги, ликвидност и комплементарни алатки за управување со ризиците.За понатамошни информации, контактирајте: Playtech саладин Мор Weizer, Главен Извршен Директор Ендрју Смит, Главен Финансиски Директор c/o Бел Pottinger Џејмс Њуман, Раководител за Односи со Инвеститорите +44 (0)20 3772 2500 Бел Pottinger Дејвид Rydell +44 (0)1624 645954 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино слободни работни места во шри ланка.