казино помеѓу албакерки и santa fe

хард рок казино тампа беј флорида

VIGL Операции, ДОО е обидуваат да се добие Ниво 4 казино лиценца за својата Caravelle Хотел, кој е да се биде отворена во Сент Croix, НИ Девствени Острови.Постојат неколку условите за добивање на Ниво 4 казино лиценца во Christiansted и Frederiskted Претпријатие Зони, кој е каде Caravelle Хотелот е лоциран.Еден од клучните одредби врз основа на VI Код потерници хотели во овие зони да имаат минимум на седумдесет и пет хотелски соби кои се свежо изградени или неодамна реновиран казино помеѓу албакерки и santa fe. VIGL операции се обиделе да бара откажување на оваа специфични барања, но доби одбиена од Гувернерот Кенет Mapp.Гувернерот ставја јасно до знаење на хотел сопствениците дека не се дозволува да работат на нивниот казино, освен ако со овој услов е исполнет казино обложување сајтови во кенија. Mapp верува дека принудувајќи казино да се усогласат со постојниот закон би имале корист Christiansted со предизвикување на компанијата да инвестира во економијата, создаваат дополнителни градежни работи за electricians, мајстори, сликари, и зајакнување на локалните бизниси преку градежен материјал набавки.Гувернерот сакав компанијата првин да му ја врати на заедницата пред тоа профитираа од своите коцкање операции во Сент Croix.Сепак, неговите ставови не беа споделени од страна на сенатот.кои гласаа минатата недела за да overrule неговиот вето на казино лиценца за Caravelle хотел.Сенаторот Кенет Gittens поднесе предлог за укинување на Гувернерот одлука и целиот сенат го изгласа едногласно да го одобри казино лиценца и да им овозможи на хотелот, да ги отвори своите коцкање операции за јавноста казино помеѓу оклахома и тексас. Gittens изјави дека тој е борат за да научат дека на сенатот отиде со едногласна одлука на предлогот и да се верува дека вистинската одлука е направен.Сенаторот изјави дека локалната економија ќе добие многу потребни се зголеми од казино индустријата и, исто така, се верува дека дополнителните јавност дека казино проектот добиени се должи на вето се overruled би имале корист казино, со доведување во повеќе туристи, да се Свети Croix хард рок казино тампа беј флорида.
Gittens, исто така, изјави дека тој помина време шетаат проектот и да се зборува за некои од вработените и верува дека вистинската одлука е направен.Девствени Острови Казино Контрола Комисија (В. В.) има дадено казино 12 месец лиценца и Gittens верува дека порано казино е отворен на најпаметно ќе биде да St Croix.Гувернерот не беше многу среќен со сенатот донесе одлука.Во соопштението, Гувернерот Mapp рече: "Според предложената дел од сметката, спонзорот е во потрага да им овозможи на Казино Комисија орган да се откаже од хотелот барање и да се продолжи со отварање на казиното.Ова е многу нефер кон заедницата и промена на правилата во текот на играта." хард рок казино тампа најдобри слотови.