клеопатра казино 50 слободен врти

ip casino biloxi mississippi entertainment

Четири казино вработени биле уапсен и обвинет за измама и вршат нелегално коцкање практики за нивната наводна вмешаност во шема која, наводно, swindled ВИП игри соба во анонимен Macau казино надвор од повеќе од $3 милиони евра.Според извештајот од GGRAsia, оние обвинети вклучуваат казино јама менаџер, заедно со трио поврзани со неидентификувани junket оператор.На квартетот, наводно украл картички од ВИП игри соба пред тајно означување ги на таков начин како да им даде на оние кои се вклучени во измама нечесна предност во текот на игри на baccarat клеопатра казино 50 слободен врти. GGRAsia цитирана Хо Чан Виетнам, портпарол на поранешниот португалски енклава е во Судството, Полицијата, како што се наведува дека наводната измама се одржа во петокот, иако не беше јасно дали картички во прашање бил пренесува преку електронска картичка shuffler пред да се игра ip casino biloxi mississippi phone number. "Секој облог дека осомничениот направени започна со повеќе од $128,950 staked," Хо кажано GGRAsia ip casino biloxi entertainment schedule.

"Потоа во сите игри со [single] чевли на картички, [осомничените] направи добивки во вкупна вредност од $3.14 милиони евра." Хо објасни дека наводно виновници беа фатени од страна на казино е безбедносниот тим по само околу 30 минути на игра додека службениците за спроведување на законот се уште се разгледува како картичките може да се лажирани и следење на други потенцијални сторители сеуште не е во притвор ip casino biloxi mississippi entertainment. "За време на коцкање, [осомничените] снимен влоговите се направени во секоја игра [и], со нашата првичната истрага, тие, исто така, наводно, [користат] нелегално "мултипликатор"," Хо кажано GGRAsia.Хо изјавил дека "мултипликатор" е нелегална пракса при што ВИП коцкари да ги користат таен договор за да се величаат од страна на неколку пати било wagers направени или пари нема.Како такви, страните може да се избегне блиска 40% данок наметнати од страна на Макао владата на облози иако барањето може да се изложуваат на агенти и играчите да се потенцијално поголема загуби.Во Мај е среднорочен преглед на неговите казино пазарот, Макао власти изјавил дека тие биле со оглед на користењето на прикриени агенти за борба против "мултипликатор" wagering додека Хо изјави дека $3.14 милиони стекнато од страна на наводниот измамници не се вклучат сите пари што може да се освои под таков аранжман кој е сопственик на кеш крик казино.

GGRAsia се изјасниле дека Macau е ВИП коцкање пазарот, кои се собраа импулс во текот на 2015 година, неодамна беше потресен со серија од шест-слика-плус кражби и измами од junket соби.Претходно овој месец, junket оператор Dore Забава Компанија Ограничен потврди дека биле жртва на наводи за внатрешни измама од поранешен вработен во својата ВИП соба во внатрешноста на Дин Macau Одморалиште Казино иако тоа не го објават прецизни сума на пари кои се вклучени.Згора на тоа, јануари видов игри операции претставник од Казино Ле Кралски Лак се жалат на полициска дека на местото на случувањето биле жртва на требало измама во вредност од околу $12.85 милиони евра..